Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Освітарня
Añadido 14 jul. 2024

Освітарня

@osvitarnya
Número de suscriptores: 493
Fotos: 523
Videos: 96
Enlaces: 143
Descripción:
Тут, в ОСВІТАРНІ, вчимо нашу мову, л-ру, історію та багато дечого іншого. https://www.youtube.com/channel/UCCpiroqLt0WifzjDZFb3ClQ https://www.instagram.com/osvitarnya/
Fuente

Освітарня | Щоденник02.ХВночі дві тривоги, спали в спальнику на вулиці. Перший раз...

Logotipo de la comunidad de telegram - Освітарня Освітарня @osvitarnya
168 Vistas/Alcance 2024-10-04 16:52 Mensaje №1219
#Щоденник02.ХВночі дві тривоги, спали в спальнику на вулиці. Перший раз прийшли, розляглись, хвилин 10-20 і відбій; другий — дві години спали на вулиці. Спальник теплий, усе ок. Дивує прозорість зоряного неба вночі. Такого в місті навіть у час знеструму не побачиш (та й чи бачив я київське небо о третій ночі?). Дали поспати до 6:30. Взагалі, поки навантаження немає, лягаючи о десятій, спокійно встаєш кілька разів на ніч, знов лягаєш і висипаєшся. Я так і не можу звикнути матюкатися. Для мене це справді, ніби я словлю якусь скверну. Раз відівчившись лаятися багато років тому, стало чужим. Чому я веду щоденник? Для більшості міркувань усна мова не надається. Продовжу цю думку інде. «На хуй вже рушник не повісиш.» Це про старість. Цей жарт (дуже вдалий, до слова) сказав чоловік років 45, на цивілці, батько двох дітей, серед яких і дівчинки. Чи пожартував би він так у присутності своєї жінки, своїх дітей, своєї доньки? Виходить, це вплив оточення? Коли навколо всі більше матюкаються, ніж говорять, ти теж робиш, як усі? Я — ні. Як перестав бути браннословом на перших роках університету, відтоді зовсім не можу матюкатися, навіть коли навколо всі це роблять. Я відчуваю якусь глибоку відразу до цього, наче дійсно словлю скверну, чиню святотатство. І дивно мені бачити, як статечні, на перший погляд, чоловіки, і ті лаються, як матроси! Я міг би, натомість, вивчати мат, але не вимовляти його. Наприклад, слово вʼїбати заміняє, по суті, будь-яке дієслово, якому хочеш додати емфази. Як от: «Наша група за день вʼїбала два намети» тут це означає «поставила» або «змайструвала». «За обідом я вʼїбав суп із кашею і навіть не помітив!» тут — це «зʼїв» і так можна замість будь-якого слова. Список можна було б продовжувати. Ще один, не можу стриматися, він аж надто зразковий: ««Подсоби трохи одеяло ебануть» — струсити.Пробачте за мати. Я міг би вивчати мат і залюбки це б робив, якби він був український. Ох, якби я хотів, щоб ми могли мали такуж рясну розмовну вульгарну мову…Взагалі, щодо мови, я констатую дві речі: як мало людей грамотно говорить (особливо українською) і наскільки саме мова відрізняє людей. Інтелігент ти чи простий мугир — про це передовсім скаже, як ти говориш. 21:43 Нам видали космітичку. Дуже зручна, радію їй, як дитя. Навчання мають початися з понеділка, себто за 5 днів. На днях мають призначити взводних. Я сьогодні вартую з 22:00 по 24:00. Хотілося б, щоб було без тривог.Здається, я знайшов точку, звідки ловить. Завтра скину щось з 3.Х і 4.Х, можливо, щось інтелектуальне теж) Бувайте здорові)