Fuente
Департамент освіти Житомира | Результати вступної кампанії 2026: підсумки та найзатребуваніші напрям...
1 220 Vistas/Alcance
2026-10-28 07:35
Mensaje №5428
📌 Результати вступної кампанії 2026: підсумки та найзатребуваніші напрями за іншормацією МОН
Статистика вступної кампанії свідчить про суттєвий сплеск зацікавленості здобуттям вищої освіти в Україні. Станом на кінець жовтня заклади вищої освіти зарахували понад 226 тисяч осіб на програми бакалаврату, що перевершує торішній показник на 31 770 осіб.
🎓 Динаміка зарахувань на бакалаврат та магістратуру
Зростання спостерігається за всіма формами навчання: • На бюджетні місця бакалаврату вступили 64 625 осіб, що на 11,5% більше, ніж у 2025 році. • Контрактне навчання обрали 162 307 вступників, показуючи приріст на 18,3%. • На медичні, фармацевтичні та ветеринарні магістерські програми після школи зараховано 10 249 осіб (5 652 за держзамовленням та 4 597 за контрактом), що загалом на 11,7% вище за минулорічний результат. • Переважна більшість бюджетників здобули місця за пріоритетними заявами: 72,9% вступили за першим пріоритетом, а 93,1% — за одним із перших трьох.
🏗 Найпопулярніші спеціальності та фокус на відбудову
Серед напрямів із найбільшим обсягом бюджетного набору лідирує середня освіта. П'ятірка найпопулярніших спеціальностей за кількістю бюджетних місць виглядає так:
1. Середня освіта — 5 749 зарахованих.
2. Будівництво та цивільна інженерія — 3 318 зарахованих.
3. Комп'ютерні науки — 2 946 зарахованих.
4. Електрична інженерія — 2 864 зараховані.
5. Агрономія — 2 343 зараховані.
Особливо помітно зріс інтерес до професій, які є ключовими для відновлення економіки та інфраструктури країни. Порівняно з минулим роком бюджетний набір збільшився на такі спеціальності: • Електрична інженерія — зростання на 40,1% (кількість заяв зросла на 57,1%). • Будівництво та цивільна інженерія — зростання на 31,8% (заяв стало більше на 61,6%). • Автоматизація, робототехніка та комп'ютерно-інтегровані технології — зростання на 29,9% (заяв більше на 53,5%). • Значний стрибок зацікавленості також зафіксовано для авіаційної та ракетно-космічної техніки (+74,6% заяв) і наук про Землю (+66,8% заяв). • Загалом на 40 спеціальностей з особливою підтримкою держави надійшло 232 354 заяви, що на 33,4% більше ніж у 2025 році.
#вступ2026 #абітурієнт #виші #МОН #студенти #навчання #спеціальності #бакалаврат #магістратура #відбудова
Статистика вступної кампанії свідчить про суттєвий сплеск зацікавленості здобуттям вищої освіти в Україні. Станом на кінець жовтня заклади вищої освіти зарахували понад 226 тисяч осіб на програми бакалаврату, що перевершує торішній показник на 31 770 осіб.
🎓 Динаміка зарахувань на бакалаврат та магістратуру
Зростання спостерігається за всіма формами навчання: • На бюджетні місця бакалаврату вступили 64 625 осіб, що на 11,5% більше, ніж у 2025 році. • Контрактне навчання обрали 162 307 вступників, показуючи приріст на 18,3%. • На медичні, фармацевтичні та ветеринарні магістерські програми після школи зараховано 10 249 осіб (5 652 за держзамовленням та 4 597 за контрактом), що загалом на 11,7% вище за минулорічний результат. • Переважна більшість бюджетників здобули місця за пріоритетними заявами: 72,9% вступили за першим пріоритетом, а 93,1% — за одним із перших трьох.
🏗 Найпопулярніші спеціальності та фокус на відбудову
Серед напрямів із найбільшим обсягом бюджетного набору лідирує середня освіта. П'ятірка найпопулярніших спеціальностей за кількістю бюджетних місць виглядає так:
1. Середня освіта — 5 749 зарахованих.
2. Будівництво та цивільна інженерія — 3 318 зарахованих.
3. Комп'ютерні науки — 2 946 зарахованих.
4. Електрична інженерія — 2 864 зараховані.
5. Агрономія — 2 343 зараховані.
Особливо помітно зріс інтерес до професій, які є ключовими для відновлення економіки та інфраструктури країни. Порівняно з минулим роком бюджетний набір збільшився на такі спеціальності: • Електрична інженерія — зростання на 40,1% (кількість заяв зросла на 57,1%). • Будівництво та цивільна інженерія — зростання на 31,8% (заяв стало більше на 61,6%). • Автоматизація, робототехніка та комп'ютерно-інтегровані технології — зростання на 29,9% (заяв більше на 53,5%). • Значний стрибок зацікавленості також зафіксовано для авіаційної та ракетно-космічної техніки (+74,6% заяв) і наук про Землю (+66,8% заяв). • Загалом на 40 спеціальностей з особливою підтримкою держави надійшло 232 354 заяви, що на 33,4% більше ніж у 2025 році.
#вступ2026 #абітурієнт #виші #МОН #студенти #навчання #спеціальності #бакалаврат #магістратура #відбудова