Fuente
НІНА ЮЖАНІНА | ℹ️НБУ повідомляє, що З ПОЧАТКУ 2025 року уряд залучив від продажу / об...
2 050 Vistas/Alcance
2025-09-05 12:01
Mensaje №3765
ℹ️НБУ повідомляє, що З ПОЧАТКУ 2025 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах МАЙЖЕ 356 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 1 814 млрд грн. Упродовж січня – серпня 2025 року Міністерство фінансів:➕ЗАЛУЧИЛО від розміщення ОВДП на аукціонах:- 277 млрд 038,4 млн грн, - 1 млрд 258,4 млн дол. США,- 562,7 млн євро;➖ СПРЯМУВАЛО на погашення за внутрішніми борговими державними цінними паперами:- 221 млрд 853,7 млн грн, - 1 млрд 633,2 млн дол. США,- 665,7 млн євро. Максимальна дохідність ОВДП, що розміщувалися на аукціонах у серпні, становила в гривні 17,8% річних, у доларах США – 4,25% річних.ОВДП, номіновані у євро, у серпні не розміщувалися. Як вже зазначала, протягом вересня- грудня Мінфін має залучити великий обсяг запозичень.Та, і якщо подивитись баланс за 8 місяців⬆️ поточного року, то він майже нульовий: тобто СУМА ЗАЛУЧЕНИХ=СУМІ ПОГАШЕНИХ🤷♀️Портфель військових облігацій у власності фізичних та юридичних осіб станом на 1 вересня 2025 року становив 189,6 млрд грн в еквіваленті порівняно з 137,4 млрд грн в еквіваленті станом на 1 вересня 2024 року. За останній рік він зріс майже в 1,4 раза. То ж - чи є ще вільні ресурси для подальшого залучення коштів❓