Fuente
НІНА ЮЖАНІНА | Що ж відбулося по факту із запровадженням Електронної системи е-Акциз?...
2 610 Vistas/Alcance
2025-08-27 12:56
Mensaje №3742
Що ж відбулося по факту із запровадженням Електронної системи е-Акциз?Перші постанови КМУ щодо Електронної системи були прийняті із запізненням на ВІСІМ місяців (4 жовтня 2024 року), остання – із запізненням на ШІСТНАДЦЯТЬ місяців (16 липня 2025 року).Розробка програмного забезпечення розпочалася із запізненням на ОДИНАДЦЯТЬ місяців (лише у лютому 2025 року), триває і зараз – левова частка функціоналу системи НЕ працює.Повноцінний тестовий режим Електронної системи для бізнесу досі не запрацював – бо ж програмне забезпечення системи не передано у дослідну експлуатацію.1 січня 2026 року може статися колапс – стара паперова акцизна марка буде заборонена для використання виробниками та імпортерами, а отримання нової електронної марки під великим питанням – а це втрати бюджету. Бізнес ВЖЕ б'є на сполох та просить відстрочити запровадження електронної акцизної марки із вищенаведених причин.Влада наполягає, що все гаразд. Я ж направила депутатське звернення до Першого віце-прем'єра М.Федорова для офіційного підтвердження введення ВСІХ складових Електронної системи в промислову експлуатацію з 1 січня 2026 року. 2/2