Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Монополіст
Añadido 14 jul. 2024

Монополіст

@monopolistua
Número de suscriptores: 9 631
Fotos: 140
Videos: 16
Enlaces: 1,010
Descripción:
Про монополістів, олігархів, конкуренцію та додану вартість Автор - Сергій Головньов Зв'язок: @SGolovnov Донат: Моно - https://bit.ly/3ngvCnn
Fuente

Монополіст | ​​Україна не може збалансувати систему всередині добиВдень доводиться ...

Logotipo de la comunidad de telegram - Монополіст Монополіст @monopolistua
10 200 Vistas/Alcance 2025-03-13 09:46 Mensaje №1324
​​Україна не може збалансувати систему всередині добиВдень доводиться платити «зеленим» за обмеження генерації, ввечері дефіцитЦікава ситуація утворилась в об’єднаній енергосистемі (ОЕС) України з початком березня.Вийшло сонце і в денні години декількох днів в ОЕС спостерігався шалений профіцит.Системному оператору Укренерго довелось «зливати» надлишки електроенергії (е/е) в сусідні країни за договорами аварійної допомоги. Імпорт було зупинено.Такі самі процеси відбуваються у сусідів. Проблема в тому що через монополізацію українського ринку, ціни в профіцитні години не падають так як в європейських кранах.З іншого боку, в дефіцитні вечірні години українські ціни впираються в прайскепи, які зараз складають 9000 грн/МВт-г, або близько 200 євро, впираються в стелю. В Європі вони в ці години вищі.Ситуація стала настільки помітна споживачам, що 12 березня Комітет Ради з питань енергетики покликав головного диспетчера Укренерго для ї обговорення.Що сталось?В перший тиждень березня Україні довелось обмежувати імпорт і здійснювати експорт через значний профіцит в сонячні години.Але на відміну від сусідів ця ситуація ніяк не відобразилась на цінах.В той час як в Угорщині та Словаччині ціни були 10 євро/МВт-г, а в Польщі взагалі були від’ємні ціни, в Україні ціни були 60 євро/МВт-г (дивись графік).Така аномалія спостерігалась 3, 7 та 8 березня. В ці дні в Україні е/е була найдорожчою в Європі.Які причини проблеми?1️⃣ В Україні 55% електроенергії забезпечує одна компанія – «Енергоатом».Атомні блоки не можуть маневрувати – збільшувати або зменшувати виробіток е/е протягом доби.При тому Енергоатом продавав свою е/е на березень за двосторонніми договорами по 5000 грн/МВт-г рівним графіком. Тобто, ціна однакова у всі години.У споживача немає виходу: або купуй дорого, або будеш без електрики в дефіцитні години.2️⃣ Починаючи з 2019 року в Україні побудовано багато сонячної генерації. В сонячні години вся ця генерація «не вміщується» в споживання.Генерація, яка введена із «зеленим» тарифом, отримує компенсацію за обмеження до 2030 року.Тобто її електрика не споживається але оплачується з тарифу на передачу Укренерго.3️⃣ За час війни багато споживачів побудували власну сонячну генерацію.Вона не подається в мережу, але значно зменшує споживання в сонячні години.Що робити?Потрібні цінові сигнали для того, щоб в профіцитні години – з 11 до 15 – генерація менше виробляла, а споживачі більше споживали.І навпаки, щоб у години пікового споживання з 17 до 22 було більше генерації і менше споживання.Головний диспетчер Укренерго Віталій Зайченко вважає, що так буде поки не почнеться масова інсталяція електролізних установок для виробництва водню з надлишкової електроенергії.В Комітеті звучали пропозиції:- запровадити цінові сигнали, відмінивши обмеження цін (прайс-кепи);- дати фінансові стимули для будівництва маневрової генерації (це і так робить Укренерго);- нарешті прийняти закон про об’єднання українського ринку з європейськими - Market Coupling.Поки зрозуміло що чим далі тим дорожче ця проблема буде коштувати споживачам і бюджету.Монополіст