Fuente
"Газета МИГ" Запоріжжя | Чому огірки бувають гіркі та що з цим можна зробити.● Це не тому, що з...
114 Vistas/Alcance
2026-03-30 16:43
Mensaje №39384
🟥Чому огірки бувають гіркі та що з цим можна зробити.● Це не тому, що з ними щось не так — вони просто «нервують». Гіркий смак спричинений речовиною кукурбітацин, яку рослина виробляє у відповідь на стрес: спеку, холод, посуху.● Кукурбітацин (англ. cucurbitacin) – це органічна речовина, яка має гіркий неприємний смак і зустрічається у всіх рослинах родини гарбузових, синтезується в листках, потім поширюється по всій рослині і накопичується переважно в шкірці та на кінці стебла.● Коли умови стають несприятливими, рослина запускає давню програму захисту, вироблення кукурбітацину різко зростає.● Гіркі огірки не є отруйними і не є небезпечними для здоров'я. За словами експертів, щоб отримати справді токсичну дозу гарбітацину з огірків, потрібно з'їсти понад 35 кілограмів за один прийом.● Як позбутися гіркоти?● Зріжте кінчик (де кріпилася квітка) і шкірку перед вживанням.● Замочіть огірки у воді з льодом на 10-15 хвилин.● При засолюванні або консервуванні гіркота зникає самостійно. 🥒Telegram МИГ