Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Liefeld empire
Añadido 06 dic. 2025

Liefeld empire

@liefieldmp
Número de suscriptores: 780
Fotos: 13,000
Videos: 42
Enlaces: 542
Descripción:
Про дивне, старе та інше. Загалом тут буде те, що мені впадло виставляти на фейсбук через сумнівність @liefieldforce - адмін. В питаннях по розбану, бану і співробітництва Працюємо з 7:50 до 21:00. #огляд #прочитано #книгироку #книгироку2026 #кінолорд
Fuente

Liefeld empire | Фантастика чи фентезі?Вічне, як на мене, питання, і особисто я постійн...

Logotipo de la comunidad de telegram - Liefeld empire Liefeld empire @liefieldmp
107 Vistas/Alcance 2026-01-21 16:22 Mensaje №12540
Фантастика чи фентезі?Вічне, як на мене, питання, і особисто я постійно нервую трошки з цього приводу. Я розумію, що фантастика як великий напрям включає в себе фентезі. Себто Fiction s Non-fiction (Вигадане і невигадане) з англійської прийшло до нас. Але. Як же я інколи злюся, коли в анонсі стоїть - автори фантастики, чи - "сьогодні поговоримо про фантастику" або - "Анонси фантастики на 2026 рік", і там буквально все - містика намішана з магією, фентезійними ромкомами і космічними перельотами. Коли я кажу "фантастика" - маю на увазі базування хоч якось на науковості, не обов'язково тверда наукова, але без магії, привидів, містики, химерності і іншого. Як же важко мені розділяти ці терміни((Тобто в жанр фантастика запрягли все, що не є реальним, але, наприклад, фентезі відокремили - коментуючи, що це жанр, де є умовна магія, вигадані істоти і де не можна пояснити події за рахунок науки. Коли кажуть фентезі - більшість людей розуміє, що їх чекає (ельфи, дракони, гноми, прокляття, відьми, найбільш вірогідно сеттинг середніх віків). І в цьому поганого нічого немає. Але коли кажуть "фантастика" - то до поки не доповнять це слово уточнюючим - космічна, про майбутнє, про паралельні світи, наукова, мандри у часі або ще щось - фіг зрозумієш, що магії там нема.Хто ще, як я, плутається? Кого ще бісить, коли пишуть - "Анонси фантастики", а там всередині не космічні пригоди і прибульці з інших планет, а серія фентезі ромкому?)Як ви, шановні, відрізняєте фантастику від фентезі і чи є для вас це принципово, як мені? Чи ну його - як назвали, так най і живе.