Fuente
Kappa Lambda | 3 лютого 1871 року після довготривалої перерви РИМ ЗНОВУ СТАВ СТОЛИЦЕЮ...
157 Vistas/Alcance
2026-02-03 07:40
Mensaje №1179
3 лютого 1871 року після довготривалої перерви РИМ ЗНОВУ СТАВ СТОЛИЦЕЮ🏛Починаючи з 753 р. до н.е. і впродовж усієї античності Рим залишався серцем величезної імперії. Лише наприкінці III – початку IV ст. він втратив статус столиці.⚔️Чим більшою ставала держава, тим складніше було ефективно управляти нею з єдиного, віддаленого від ключових подій центру. Імператори дедалі частіше перебували там, де вирішувалася доля кордонів, де тривали війни й виникали загрози.🏰За Діоклетіана (ІІІ ст.) столиця переїхала спершу до Медіолана (Мілана), а згодом, у Західній Римській імперії, до Равенни, значно зручнішої для оборони. Остаточний зсув політичного центру стався у 330 р. із заснуванням Константинополя, після чого Рим зберігав передусім символічне значення як місце історичної і культурної пам’яті.✝️Після падіння Західної Римської імперії у 476 р. місто втратило статус державної столиці й на багато століть стало осередком папської влади й центром Папської держави.🕊Тривалий папський статус зробив "римське питання" ключовим для італійського об’єднання: коли у 1861 р. постало Королівство Італія, Рим залишився поза його межами, і лише 20 вересня 1870 р. місто приєднали до Італії після тривалого військового протистояння.⏳3 лютого 1871 р. це було закріплено юридично: через багато років Рим знову офіційно став столицею Італії.#цейденьвісторії #antiquitas