Fuente
Київська міська прокуратура | Прокуратура упередила вибуття в оренду земельної ділянки на Печерську ...
1 140 Vistas/Alcance
2026-04-09 11:02
Mensaje №9277
Прокуратура упередила вибуття в оренду земельної ділянки на Печерську – Верховний суд підтвердивши, що нерухомість на ній є самочинним будівництвом та має бути знесенаВерховний суд поставив крапку у справі за позовом Печерської окружної прокуратури міста Києва до приватного товариства про скасування права власності на нежитлову будівлю по вул. Катерини Білокур, що використовувалась як пункт приймання вторсировини. Встановлено, що суб’єкт господарювання без належних правових підстав зареєстрував право приватної власності на нежитлову будівлю площею 192,8 кв.м на комунальній земельній ділянці на Печерську. ❗Надалі власник «нерухомості» звернувся до Київської міської ради із проханням передати цю земельну ділянку в оренду. Цільовим призначення ділянки в документах зазначено «будівництво багатоквартирного будинку з об’єктами торгівельної інфраструктури». З метою недопущення незаконної забудови земельної ділянки площею 0,15 гектара, Печерська окружна прокуратура міста Києва в інтересах Київської міської ради звернулась до суду з позовом про скасування державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна, знесення самочинно збудованого об’єкта та повернення земельної ділянки.Рішеннями суду першої та апеляційної інстанції позов задоволено у повному обсязі. Верховний Суд залишив рішення без змін, підтвердивши, що спірний об’єкт є самочинно збудованим, розміщений з порушенням вимог чинного законодавства, у межах зони регулювання забудови об’єкта культурної спадщини — історичного ландшафту Київських гір і долини річки Дніпра. Суд зобов’язав забудовника знести об’єкт та повернути земельну ділянку територіальній громаді.Наразі прокуратурою вживаються заходи для фактичного виконання рішення суду. Пресслужба Київської міської прокуратури