Fuente
Київська міська прокуратура | Незаконно перереєстровували проблемні автомобілі через базу даних МВС,...
960 Vistas/Alcance
2026-03-30 12:00
Mensaje №9164
Незаконно перереєстровували проблемні автомобілі через базу даних МВС, заробивши за рік близько 6,5 млн грн – підозри отримали 12 осіб За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозри 12 особам, які створювали фірми, що спеціалізувалися на комісійному продажі транспортних засобів, зокрема тих, що мають проблеми з документами.Такі фірми реєстрували на осіб, які не займалися жодною діяльністю, а лише надавали свої дані, цифрові підписи та отримані ключі доступу до єдиної інформаційної системи МВС. Надалі всі угоди проводили від їх імені. Зверталися за їх послугами автовласники, які хотіли провести операції купівлі-продажу автомобілів з порушенням законодавства, а саме: укласти договори без присутності покупця та продавця, зокрема коли хтось з них перебуває за кордоном. Також через них укладались договори щодо транспортних засобів, які перебувають у розшуку, мають підроблені документи, а також з використанням підроблених актів оцінок вартості транспортних засобів. Надавались такі послуги у Київській, Житомирській, Вінницькій, Черкаській та Одеській областях.Їх вартість становила від 3 000 до 10 000 гривень та залежала від того, на скільки проблемні документи мав автомобіль. За попередніми даними, з січня 2025 року організатори схеми заробили близько 6,5 мільйонів гривень.До вказаної групи входило понад 50 осіб в різних областях України.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури