Fuente
Київська міська прокуратура | Завдяки прокуратурі та СБУ до бюджету Києва повернуто понад 20 млн грн...
1 230 Vistas/Alcance
2025-11-03 14:00
Mensaje №8018
Завдяки прокуратурі та СБУ до бюджету Києва повернуто понад 20 млн грн, якими підприємці разом з посадовцями КМДА заволоділи в рамках міської програми допомоги киянамДвоє підприємців, підозрюваних у заволодінні бюджетними грошима, виділеними на допомогу киянам в рамках міської програми «Турбота. Назустріч киянам», повернули 12,5 млн гривень та передали на потреби ЗСУ 6 автомобілів на суму 8 млн гривень.Під час досудового розслідування, яке за процесуального керівництва Київської міської прокуратури проводить ГУ СБУ у м.Києві та Київській області, ці двоє підприємців визнали свою вину, відшкодували свою частину завданих збитків і найближчим часом матеріали досудового розслідування щодо них буде скеровано до суду.Нагадаємо, що директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, двоє його заступників та підприємці підозрюються у заволодінні бюджетними грошима у складі організованої групи. Ці гроші виділялися для надання соціальних послуг киянам, які не можуть про себе подбати.Встановлено, що учасники схеми частину грошей виводили з рахунків під приводом оренди офісів, автомобілів, паркомісць, які на потреби учасників програми не використовувалися. Також в документи вносили послуги, що насправді не надавались, наприклад використання велотренажерів пацієнтами, які не підводяться з ліжка. Так, зі 150 млн гривень, виділених в рамках програми, учасники групи заволоділи майже 75 млн гривень.Досудове розслідування щодо інших учасників розкрадання бюджетних коштів, зокрема колишніх керівників Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, триває.❗Зазначимо, що КМДА відмовилась визнавати себе потерпілою стороною у кримінальному провадженні, тож це зробила КМВА, що дозволило швидко забезпечити відшкодування завданих місту збитків.Пресслужба Київської міської прокуратури