Fuente
Коробочка-2 | БМП-1П зі складу 1-ї окремої танкової бригади в селі Сабівка Лугансько...
1 860 Vistas/Alcance
2026-05-27 17:15
Mensaje №881
БМП-1П зі складу 1-ї окремої танкової бригади в селі Сабівка Луганського району, 13 липня 2014 року. В липні командуванням сектору "А", яке відповідало за північну та центральну частину Луганської області, було прийняте рішення організувати прорив до Луганського аеропорту з метою його деблокади. На той час гарнізон українських сил в аеропорту вже знаходився в оточенні, а для його постачання залучали транспортну авіацію. Для прориву створили два рейдові загони, що були сформовані з бійців та техніки батальйонно-тактичних груп 1-ї ОТБр, 80-ї ОАМБр, 128-ї ОГПБр, 8-го опСпН та 91-го інженерного полку. Висуватись деблокуючі сили розпочали 13 липня з міста Щастя. В цей же день вони вийшли до села Сабівка згідно з плановим маршрутом, однак зіштовхнулись з необхідністю наводити понтонну переправу через річку Луганка, що протікала через село, так як були відсутні мости відповідної вантажопідйомності. На жаль, дві команди понтонерів не змогли навести понтонні мости в відведений час, внаслідок чого обидва рейдових загони через півтори години стояння на одному місці опинились під артилерійським вогнем бойовиків. Перший рейдовий загін не зазнав втрат, продовжив рух селом та перейшов на інший берег через залізничний міст. Другий загін мав декілька поранених та повернув назад, але згодом продовжив виконання завдання по іншому маршруту. В подальшому рейдові загони зіштовхнуться з першими серйозними боями в цьому секторі, але частина сил прорветься до аеропорту та підсилить його гарнізон. Варто також додати, що з 21 липня участь в прориві стали приймати також сили 30-ї ОМБр та 24-го БТрО "Айдар".P.S. Машина на фото має характерний камуфляж 1-ї ОТБр того часу та саморобний відбивач вихлопних газів, який інколи ставили на БМП-1/2 через невдале розміщення вихлопного патрубка, через що механік-водій при боковому вітрі в ліву сторону активно дихав відпрацьованими газами. 1-ша ОТБр також була єдиною бригадою в ЗСУ на той час, де основною бойовою машиною піхоти була БМП-1, тоді як інші бригади мали в штаті БМП-2 або повністю, або в переважаючій кількості.#ато #бмп