Fuente
Kito San news | Під дописом про успіх українців на навчаннях НАТО деякі персонажі поча...
2 190 Vistas/Alcance
2026-02-15 07:26
Mensaje №2060
Під дописом про успіх українців на навчаннях НАТО деякі персонажі почали єхидно натякати на те що все це Китай. Типова демагогія агресивних ухилянтів та латентних сепарів. Але все ж таки варто пояснити деякі моменти.Перше і головне. Воюють люди, а не зброя. Тактика та навички первинні, зброя вторинна. Взагалі то німці могли кожному солдату хоч по три дрона видати. Чого ж не видали?Друге. Так, нормальної заміни мавікам/аутелям ще немає і саме ці дрони є основним компонентом контролю поля бою. Тут дійсно є залежність від Китаю. Але також вірно і те, що дрон є лише одним з компонентів великої системи і сам по собі він дає досить мало. Наприклад, без надійного широкополосного звʼязку на позиції дрони не дуже працюють. Коли підарам відрубили Старлінк, то Мавіки якось перестали літати. Є і інші моменти, все це працює лише в комплексі.На тих навчаннях були задіяні Немезіси. Це повністю українська розробка. Навіть більше, важкі бомбери як клас зброї - це наша фішка, українська розробка з самого початку. Багато хто не знає, але до війни Україна була одним зі світових лідерів з використання дронів в агропромислові. Важкі бомбери, Баба Яга, як їх називають кацапи, це творче осмислення аграрного дрону. Про ФПВ нічого і казати. Все це збирається локально, тактика використання створена війною. У нас є дуже непогані літачки, багато в чому унікальні. І кращі за те що приходить з Заходу.ФПВ ПВО - новий клас зброї, створений на цій війні. Якщо я продовжу, то цей список займе не одну сторінку.Ну а диванні експерти можуть і далі зневажати свою країну і творчий потенціал її захисників.