Fuente
IT Пляшка | Неочевидний (або очевидний) спосіб підняти чек на розробку телеграм бо...
297 Vistas/Alcance
2026-04-15 14:56
Mensaje №726
Неочевидний (або очевидний) спосіб підняти чек на розробку телеграм бота - це адмінка в браузері, при цьому при менших затратах на розробку.З використанням ШІ розробки клодом/антигравіті зрозумів, що їм куди простіше згенерувати фронтенд на купу сторінок і модалок ніж робити адмінку в телеграм боті.Ключова складність в тг боті - це FSM. Приклад: створення товару це може бути діалог на 10 стейтів (ввід назви, опису, ціни, валюти, категорії, картинки, тощо). На кожному стейті треба зробити можливість повернення до попереднього + відміну створення товару + опрацювати некорректні введеня (очікуємо текст - прислали стікер і тд). Це не складний код, але він обʼємний і іноді для ШІ важко зрозуміти правильний порядок реєстрації хендлерів. Приклад на callback.data префікс- products- products:id- products:createВ такому випадку, хендлер, який очікує префікс products схаває всі запити включно з id та create. Такий нюанс потрібно постійно уточнювати.На фронтенді ж це 1 виклик до бекенду в якому передаються одразу всі поля і юзер вводить всі ці поля одразу на одному екрані. Будь який ШІ навіть безкоштовний зробить це легко.І ось парадокс. Адмінка в самому боті вважається лоховською і за таку менше платять, хоча робиться важче. А веб - клієнти готові платити більше за зручність, а робити в рази легше. Таку ідею я продав останньому клієнту і вона спрацювала.Ну і бонусом замовник попадається в ілюзію вибору. Він вже думає між двома опціями: веб або тг адмінка, а не купити чи не купити. Користуйтесь)