Fuente
INSURANCE & LAW | Банківська таємниця: схоже, все йде до розв'язки.✍️ Ми вже писали пр...
92 Vistas/Alcance
2024-10-23 09:00
Mensaje №2251
Банківська таємниця: схоже, все йде до розв'язки.✍️ Ми вже писали про однозначну реакцію НБУ на ініціативи ДПС щодо розкриття банківської таємниці. Нагадаємо, Нацбанк упевнений, що чинне законодавство дає всі необхідні інструменти для доступу до важливої інформації вже зараз. 🏦 Однак, скоро банки в Україні, такі, можуть втратити монополію на банківську таємницю. Верховна Рада готується прийняти новий законопроєкт, який змусить фінансові установи розкривати "секрети" у низці важливих випадків за вельми слушними приводами. Це все не просто так – нові зміни мають захищати інтереси держави, застосовувати санкції та навіть допомагати розшукувати зниклих осіб.🫱 Що передбачають ці зміни? Банкам доведеться співпрацювати з Міністерством юстиції та нотаріусами, коли мова йде про дві серйозні речі: санкції та розшук майна. Тобто, якщо на когось із ваших знайомих наклали санкції або ж ця людина загадково зникла – банки вже не мовчатимуть. А це означає, що інформація, яка зазвичай ховалася за сімома замками, тепер може виявитися у нотаріусів або Мін'юсту.😗 По суті, фінансова конфіденційність розчиняється в повітрі, коли мова йде про бажання, скажімо, чиновника з Міністерства юстиції. Законопроект змушує банки розкривати інформацію у випадках, коли на осіб застосовано санкції або коли держава займається питаннями щодо захисту національних інтересів. І тут, вибачте, але це не ваш особистий вибір – банки підуть назустріч державі, а не клієнтам.👨🎓 Та й нотаріуси отримають нові повноваження. Якщо людина зникла безвісти за якихось особливих обставин, нотаріус зможе звертатися до банків за інформацією для встановлення опіки над майном цієї особи. Що це означає? Якщо хтось раптово "пропав з радарів", держава зможе подбати про його майно – принаймні, юридично.☝️Виходить, що держава, під будь-якими приводами зазіхає на банківську таємницю. І справа навіть не в тому, що всьому є логічні пояснення і причини, а в тому, що цей натиск з боку податківців, народних обранців та уряду має всі ознаки спланованої кампанії! І саме собою напрошується запитання - а наскільки захищені ми від свавілля влади, які в нас є шанси протистояти системі? Якщо так піде далі, то можна буде відповісти лише короткою фразою пана Квінто: "Ucho od śledzia!"#банки #нотаріат #рада