Fuente
MedInfect🦠 | Собака. Дитя. Пес. Сказ?👦Довго вагався, чи гоже виносити цей біль на п...
151 Vistas/Alcance
2026-04-03 05:33
Mensaje №1276
Собака. Дитя. Пес. Сказ?👦Довго вагався, чи гоже виносити цей біль на папір, бо тема делікатна та досить чутлива, задіяні мої соратники-лікарі ✍️⚖️.Все почалося ввечері у цю суботу. Звичайний вечір перетворився на жах, квест і купу хвилювань: дитину (хлопчика) вкусив за верхню частину лівої гомілки дворовий пес 🌑😰.Це сталося в селі, яке межує з лісом. Мати одразу промила рану та кинулася шукати допомогу (там дійсно рана, яка повторює всю пащу пса) 🌲.Перший тривожний дзвіночок: собака належить місцевій сімейній лікарці 🔔. Коли мати зателефонувала власниці, та зізналася, її пес не вакцинований. Тварина вільно бігає селом, заходить у ліс і контактує з лисицями та їжаками 🦊🦔. У місцевій амбулаторії допомоги не надали, бо немає ні вакцини, ні ліцензії на щеплення дітей від сказу ❌💉. Сімейна лікарка (власниця пса) пообіцяла з’ясувати ситуацію в понеділок зранку. Весь вікенд батьки провели в невідомості, сподіваючись на районних спеціалістів ⏳. У понеділок історія набула абсурдного повороту. Районний дитячий ортопед-травматолог зустрів матір із дитиною не допомогою, а лекцією про «10 днів» 🌀. Його позиція була непохитною: «Я не бачу показів для вакцинації» 🚫. Треба чекати 10 днів: якщо собака не «здохне» (дослівно), не стане агресивним і не пустить слину – дитина здорова 🐕⏳.На запитання матері: «А якщо пес захворіє на 11-й день?» лікар цинічно відповів: «11-й день не рахується» 🗓🤡. Він прямо заявив матері, що вона «сама себе накручує» 🗣😤. Коли мати почала вимагати вакцинацію негайно, не чекаючи смерті собаки, риторика лікаря змінилася. Він натякнув, що така послуга буде платною 💸. Заявив, що навіть в обласному центрі дитині нічого не вколють, бо «собака ж нормальна» 🤷♂️.Виявилося, що місцевий заклад взагалі не хоче брати на себе відповідальність, бо не має ліцензії на такі маніпуляції з дітьми 📄🚫. Але екстрене повідомлення передали. Ті у свою чергу записали всі дані, повідомили дитячий садок, куди ходить хлопчик, повідомили власницю собаки, що тепер буде наглядати ветеринар і... теж порадили просто чекати 10 днів, промиваючи рану бетадином 📝🏫. Після дзвінку на гарячу лінію консультант МОЗ повідомив, що якщо собака не щеплений і є сумнів щодо того чи він не скажений, ніхто не має права відмовити у щепленні ✅. Та підтвердив, що хоча наприкінці 2025 року були перебої, з початку 2026 року всі лікарні та поліклініки забезпечені безкоштовною вакциною в достатній кількості 💉🏢. Історія завершилася дуже добре, бо мама з дитиною приїхали у наше місто і без проблем вакцинувалися, але яких нервів це вартувало… 🙏✨🏙#медісторії