Fuente
Ілля і його неправильні враження від фільмів | Прикольне відео, якби тільки дівчина не повторювала одне й те саме по ...
3 210 Vistas/Alcance
2025-11-09 07:07
Mensaje №3442
Прикольне відео, якби тільки дівчина не повторювала одне й те саме по декілька разів. Дуже влучно сказано, що Толкін створив релігію, а "Підземелля і Дракони" її канонізували. Але насправді так працює майже кожен жанр, використовуючи одні й ті самі архетипи та інструменти в межах "канону".Взагалі тут майже кожен пункт фентезійного бінго можна перетворити на довгу розмову. І мені сподобалось відео, бо дівчина навалила багато цікавої інфи, та й я ніколи не замислювався над фентезі у ракурсі психології. Наприклад, система рас, яка є продокуванням расизму, що Толкін несвідомо заклав. Тут я б підправив, і це відгкується в людях не через систему "свій-чужий", а через систему стереотипів, яка є підґрунтям системи "свій-чужий". Десь чув, що наш мозок задля економії енергії, щоб не аналізувати щоразу, що він бачить, займається маркуванням. Стереотипізацією, яка в більшості випадків дуже корисна для виживання. Бачиш бізона, що біжить на тебе, мозок не аналізує наміри бізона, він має стереотип, що бізон, який біжить - це загроза, червоний маркер, а отже треба рятуватись. Все інше потім. І тому система рас - це приємна новина для мозку. Відсутність клопоту.Так само Темний лорд - це спрощує для мозку аналіз ситуації. Набагато легше думати, що є якийсь один додік, який не дає світу спокійно жити, ніж те, що він продукт суспільства і культури, глибоко отруєних деструктивними ідеями. Бо коли друге, то в процесі роздумів як вирішити цю проблему, опускаються руки від знесилення. Адже систему не може подолати герой, систему ламає тільки інша система.Тож те, що дівчина перелічує у відео - це дуже спрощені базові потреби базальної самореалізації. Кожна людина хоче, щоб до неї прийшли, дали зрозуміле завдання, ще й важливе, щоб вона перемогла зло і стала героєм, щоб їй всі казали, яка вона молодець та яка вона важлива. А щоб було цікавіше, в дорозі вона зустріне друзів, дива і цікаві штуки (артефакти). Ну тобто це не якісь тропи, притаманні виключно фентезі. Це буквально мономіф - одна й та сама історія яку в різні способи люди розповідають одне одному століттями. Бо вона відповідає тому, що психологічно люди хочуть чути і бачити.Щодо магічної системи (тут вона на початку заявила як кліше "Магічна школа", але потім зжульнічала), мені здається, вона не сказала головного. Що якщо в творі є "м'яка система", то вона має бути інтуїтивно зрозумілою. Ти можеш її не пояснювати досконало, але поки немає моментів, коли незаявленою заздалегідь штукою вирішують сюжетно важливий момент - магія залишається в межах того, що ти від неї очікуєш. Коли несподівано Аслан оживає - це ніфіга не відчувається як природний розвиток сюжету, бо ми на той момент не розуміємо хто він. Коли Джадіс каже, що у неї є право на зрадника - воно ще більш-менш відчувається, як щось логічне, хоча не стикується з подальшими книгами. В той час як в Гаррі Поттері, до прикладу, уся сюжетно важлива магія, будь то патронус, чи портали, телепортація - детально досліджується, перш ніж зіграти роль. У той час як декоративна магія залишається невідомою, бо інтуїтивно не викликає запитань. Незрозуміло як саме працює "репаро"? Ну то й грець з ним, це не щось важливе. Незрозуміло як працюють портрети? Це декорація, головне ти знаєш, що можна пересуватися між портретами, все інше ролі не грає.Ну і щодо любовних трикутників, то я навіть не знаю, шо сказати. А що ще можна вигадати, щоб додати любовну лінію і не зробити її нудною? Ну тобто будь яка історія ґрунтується на конфлікті, а що може бути найсильнішим конфліктом в стосунках? Тільки третє колесо.Але в цілому загальна думка правильна: кліше на те і кліше, бо вони працюють, але якшо їх не переосмислювати, воно стає надто передбачувано та банально. Треба вчитися списувати у відмінників, але не так, щоб було прям один в один.https://youtu.be/1CQsNUkWkB8?si=_i9DB-sQSplkpPpF