Fuente
Євгеній Гизила | distro пакетВчора ввечері прибирався по дому і ходив слухав якесь віде...
913 Vistas/Alcance
2025-07-11 07:03
Mensaje №190
distro пакетВчора ввечері прибирався по дому і ходив слухав якесь відео, де автор жаліється, що куди не глянь, хоч на rust, хоч на js, але щоб зробити невеликий веб сервіс треба скачати мільйон залежностей з інтернету. А потім з цими залежностями якось треба жити, їх оновлювати, слідкувати за вразливостями. Або не дай боже залишити проєкт на рік десь в шухлядці, то його після скільки часу вже ніхто не зможе зібрати. Чомусь запамʼятався цей момент. Я задумався, чому немає якихось великих жирних пакетів «все-для-всіх» чи «все-для-вебу», які є просто збіркою з інших завендорених проєктів. Так, щоб покрило основу кількість потреб (наприклад, для вебу), випускалося раз на рік, оновлювалося як один пакет і мало план міграцій між версіями. Фантазую: береться fastapi, sqlalchemy, pytest, десяток інших ліб, далі клонуються всі в один проєкт і публікуються як один пакет, нехай під назвою std_web:from std_web.fastapi import FastAPIfrom std_web.pydantic import BaseModel
Такий собі міні-дистрибутив, типу debian, тільки не лінукса, а бібліотек для якось мови і сфери розробки ⌨️