Спільна заява лідерів восьми країн Північної Європи та Балтії щодо України:«Ми залишаємося непохитними у своїй підтримці України та зусиль, зокрема президента Трампа, спрямованих на припинення російської агресії проти України.Для досягнення справедливого і тривалого миру наступний крок повинен бути зроблений спільно з Україною. Тільки Україна може приймати рішення щодо свого майбутнього. Ніяких рішень щодо України без України, і ніяких рішень щодо Європи без Європи.Досвід показує, що путіну не можна довіряти. В кінцевому рахунку, саме росія несе відповідальність за припинення своїх грубих порушень міжнародного права. Агресія росії та її імперські амбіції є основними причинами цієї війни.Для досягнення справедливого і тривалого миру необхідне припинення вогню. А також надійні гарантії безпеки для України. Мирна угода потребує твердих і конкретних зобов'язань трансатлантичних партнерів щодо захисту України від будь-якої агресії в майбутньому. Ми вітаємо заяву президента Трампа про те, що США готові брати участь у гарантіях безпеки. Не слід встановлювати жодних обмежень для збройних сил України або її співпраці з іншими країнами. рф не має права вето щодо шляху України до ЄС і НАТО.Ми вимагаємо, щоб росія негайно повернула дітей, викрадених з окупованих територій, а також військовополонених і цивільних ув'язнених.Ми продовжимо озброювати Україну та посилювати оборону Європи, щоб запобігти подальшій агресії рф. Доки росія продовжуватиме вбивати людей, ми продовжимо посилювати санкції та ширші економічні заходи, щоб чинити тиск на військову економіку росії.Ми твердо стоїмо на позиції незмінної підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.»
⚡️Власність і контроль над надрами, компаніями, ресурсами – в України, фонд спільний 50/50, Україна нічого не винна, шлях до ЄС відкритий: коротко і доступно пояснюємо, що містить угода з США про копалини Окрім вищезгаданих пунктів: 1. Рівне партнерство. ні США, ні Україна немає переваги в голосуванні.2. Приватизація відсутня. Угода не стосується держпідприємств — вони лишаються у власності держави.3. Ніяких боргів. Фонд це платформа для інвестицій, а не кредиту. 4. Все згідно з Конституції. Шлях Україні до ЄС відкритий. 5. Гроші — тільки з нових ліцензій. До фонду йдуть доходи від нових родовищ, а не з чинних.6. Закони майже не потребують змін. Декілька технічних моментів у бюджетному кодексі.7. США прийдуть на допомогу у залученні інвестиції. Через агентство DFC — як з Америки, так і з ЄС.8. Фонд звільнений від сплати податків. Щоб гроші повністю працювали на результат.Тепер про те, як працюватиме угода:США надають фінансування й допомогу, зокрема ППО, а Україна інвестує частину прибутку від нових родовищ. Спільним рішенням домовляються, у які проєкти вкладати — виключно в Україні. Зокрема, це видобуток, інфраструктура, нафта і газ.Зауважимо, перші 10 років прибутки не діляться — гроші йдуть лише на відбудову України.І найголовніше: це не просто фінансова угода. США визнають наш внесок у глобальну безпеку (відмова від ядерної зброї), обіцяють підтримку і домовляються про тривалу співпрацю.
Зараз у багатьох регіонах буквально чути, що насправді потрібне Росії. Близько 40 «шахедів» у нашому небі, працює ППО. На жаль, є влучання і саме в цивільну інфраструктуру. Пряме влучання «шахеда» у лікарню в Сумах, удари по містах Донецької області, ударні дрони просто зараз у небі Київщини, Житомирщини, Сумщини, Чернігівщини, Полтавщини, Харківщини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини та Черкащини. Саме такі нічні атаки Росії руйнують нашу енергетику, нашу інфраструктуру, нормальне життя українців. І той факт, що ця ніч не стала винятком, свідчить, що треба й далі тиснути на Росію заради миру. Сьогодні Путін фактично відкинув пропозицію повного припинення вогню. Було б правильно, щоб світ у відповідь відкинув будь-які спроби Путіна затягнути війну. Санкції проти Росії. Допомога Україні. Зміцнення союзників у вільному світі та робота задля гарантій безпеки. І тільки реальне припинення Росією ударів по цивільній інфраструктурі як свідчення бажання завершити цю війну може наблизити мир.Зеленский