Fuente
CryptoEnjoy 🍀 | OI - Open Interest (Відкритий інтерес позицій)OI - це об*ємна к-сть по...
9 330 Vistas/Alcance
2026-05-06 12:38
Mensaje №4974
OI - Open Interest (Відкритий інтерес позицій)OI - це об*ємна к-сть позицій на якійсь монеті на фьючерсах Наприклад :якщо ви відкриваєте лонг-позицію по монеті STARK на $100k саме через ф’ючерси, то OI збільшиться на $100k тільки тоді, коли з іншої сторони хтось відкриває новий шорт на $100k.Якщо ж ви відкриваєте лонг, а з іншої сторони хтось закриває свій старий лонг, тоді OI не збільшиться, бо старий лонг просто переходить до нового покупця.Важливо: OI росте тільки тоді, коли відкриваються нові позиції з обох сторін: новий лонг проти нового шорту. Якщо ж новий лонг купує у старого лонга, який закривається, OI не росте — просто змінюється власник позиції.Трекати це можна тут - https://www.coinglass.com/ (в пошуку справа вписуєте монету) ЯК ЦЕ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ?- лише для РОЗУМІННЯ МАНІПУЛЯЦІЙ, та спробі визначити в яку сторону буде маніпуляція!Нижче приведу декілька варіантів маніпуляцій1. OI > MC (Також важливо завжди розуміти що ОІ треба дивитись відносно маркеткапу, наскільки легко монету * рухати* очевидно 500 МЛН ОІ на Солані, чи 500 млн на якомусь щітку це різні ОІ) в цьому випадку на фьючерсах вже торгуються фантики а не монета, адже позицій відкрито на більшу кількість токенів чим їх існує, в такому випадку з великим шансом монета буде йти вверх, особливо якщо це лоуліквід, схема виглядає наступним чином.- Набирання поз на фьючах без руху ціну ( адже індексна зазвичай не з фьючів береться, або фьючі мають якусь долю %) при цьому не рухають індексну 9 через спот\декси)- Рухають ціну через спот\фьючі ( де треба сильно меньше ліквідності), наприклад щоб запампити токен з 7 млн МС до х2, треба 500-1кк а не 7 млн, при цьому на дні ти можеш взяти лонгів на мільйонів 5 через плече, і закрити їх в х2, з чистим профітом в 5 млн умовних ( це все на папері, на практиці очевидно не все так легко) просто як приклад, що високий ОІ при малій капі це явна маніпуляція. В ЦЬОМУ ВАРІАНТА БРИЮТЬ ММ\БІРЖУ яка налила контракти для Вас, але не забувайте що біржі не тупі, можуть бути сквізи\інші проблеми, біржі не дають в себе легко забрати гроші2. Збільшення OI за короткий час , з пампом ціни, потім наступним дампом ціни, але дає нам зрозуміти також наявність маніпуляції, якщо при памп дампі ОІ після збільшення не зменьшився - маніпуляція, хтось набрався, якщо назад упав, при дампі - не маніпуляція, якась подія\або памп дамп де вже маніпуляціія пройшла. Якщо на монеті є пампи\дампи але ОІ лише росте - також можна траїти лонги під маніп.. Памп дамп може робитись через спот, для збільшення ліквідності на фьючерсах, щоб набирати контракти через ММ біржі. ( тут також може бути набор хеджів\арбітраж, якщо монета сильно ходить а ОІ росте)OI - лише можливість детекту маніпуляцій, та якщо не лудити можна спіймати наступний крайм\ракетку з гарним РР, просто дивлячись на статистику з коінгласу, можна також дивитись де в хітмапі ліквідації через ОІ хочуть забрати якийсь ліквід. Вся суть ОІ це зрозуміти чи є маніпуляція, наскільки вона сильна, та постаратись в своїй голові зіграти з маніпулятором .200 лайків напишу постік про АДЛ ліквідації при маніпах, як можна заробити на швидких шортах при цьому з гарним РР+ напишу про делістинги хайпера + справедливу по ньому + пишіть в коментах цікаві для вас теми для постів