Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Економіка з Олександром Бондаренком
Añadido 14 jul. 2024

Економіка з Олександром Бондаренком

@economikabond
Número de suscriptores: 2 696
Fotos: 2,130
Videos: 471
Enlaces: 652
Descripción:
✅ про економіку, бізнес, державні фінанси та інвестиції простими словами від Олександра Бондаренка ✅ Facebook: https://www.facebook.com/olexbondarenko/
Fuente

Економіка з Олександром Бондаренком | ️ Близько 8000 компаній релокувалося за 2025 рік переважно в центральн...

⚠️ Близько 8000 компаній релокувалося за 2025 рік переважно в центральні і західні регіони України, за даними OpenDataBot. За їхньою ж інформацією, від початку повномасштабної війни релоковано близько 19 000 підприємств. Тож, релокація продовжується, на жаль. У першу чергу — зі східних регіонів України. Останні два дні я поїздив по Харківській області — все дуже сумно. Погані дороги та інфраструктура, людей дуже мало, якщо виїхати за межі Харкова. Якщо в Харкові ще якісні дороги й мережі, податків вистачає і місцевий бізнес ще живий, то вже в районах застаріла інфраструктура, і видно, що грошей не вистачає, слабка демографія. Та ж сама картинка і в Сумській області, і в Донецькій (її залишках). Поясню, як негативно на економіку вплине такий дисбаланс локації промислових підприємств на прикладі. Харківська група компаній з виробництва та продажу кормів для тварин «Сузір'я» перевезла виробництво з Харкова в Івано-Франківську область, у місто Калуш. Там побудували новий завод, у який інвестували близько $10 млн. Це велика інвестиція під час війни для компанії будь якого рівня. Тож, бізнес продовжує переїжджати з Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Херсона, навіть з Одеси. Це все створює нерівномірний економічний розвиток регіонів і окремих міст України. Адже в певних містах концентрується економічна активність, високі зарплати та зайнятість, відповідно високі місцеві податки, які можна використовувати на інфраструктуру міст і ОТГ. А в інших містах люди потерпають без роботи, місцеві бюджети — без податків. Тобто регіон та його економіка дуже сильно страждають й спустошуються. Нерівномірність розвитку міст/ регіонів буде нашою ахіллесовою п'ятою у розвитку економіки на десятки років вперед. Зараз відбувається релокація ресурсів з колишніх промислових та наукових центрів України до безпечніших регіонів а-ля Івано-Франківська, Львова, Волині та Закарпатської області.