Fuente
їж, читай, смійся | Салатний конструктор!Не знаю, як ви, а я обожнюю зробити тазік/кастрюл...
23 Vistas/Alcance
2023-10-16 14:55
Mensaje №494
Салатний конструктор!Не знаю, як ви, а я обожнюю зробити тазік/кастрюлю салату. Рятує від голоду, суму, думок "що поїсти" і зайвих витрат на доставку їжі, бо хочеться чогось смачненького. За час своїх експериментів я вивела приблизний список складників (на мій смак, ви можете його доповнити або обрізати), який може утворити у сумі чудовий салат.Основа- варена картопля- варена морква/морква по-корейськи- консервований зелений горошок/консервований нут- тофу сирий або смажений- сейтан/ковбаса/сосиски - приготований соєвий фарш/соєві шматочкиДодатки- консервована кукурудза - сир- зелень (петрушка, листя салату, руккола або оцей салатний мікс вже готовий, можливі й інші варіанти)- капуста білокачанна, червонокачанна або пекінська- відварена кольорова капуста- відварені брокколі- помідори - гриби смажені або маринованіЗаправка (1 на вибір)- майонез- олія (запашна соняшникова або оливкова - ідеально!)- горіховий або кунжутний соусЯк спеції (опціонально)- сіль за смаком- горішки та насіння (кеш'ю, арахіс, насіння соняшникове, гарбузове, кунжут тощо, або вже готова салатна суміш)- спеціїЯкщо у вас вдома є хоч 2 пункти з основ та 2-3 пункти з додатків, то вже не лишитеся голодними. Так, це може бути дорожче за лапшу швидкого приготування (але наскільки різноманітніше та корисніше!), але явно дешевше за їжу з доставки.Мій стандартний салатик коштує приблизно 110-130 грн на кастрюлю в середньому, тобто можна і економніше зробити, і можна шиканути. Наскільки вистачить залежить від того, що ще є вдома і від того, наскільки в мене бадьорий апетит, але часто тяжко зупинитися, бо дуже смачно))Їсти можна і більше дня вдвох, і за півдня управитися теж можна. P.S. Маленьке нагадування, що страви, заправлені майонезом, краще не зберігати довше доби, навіть щільно закриті і в холодильнику. Якщо ви раптом півтора дні їстимете, а не 24 години, то з вами навряд щось станеться, але практика "ще тиждень доїдати після нового року, бо накришили 10 літрів салату" є однозначно шкідливою. Краще зробіть таку кількість салату, щоб з'їсти за добу, а складники можна зберігати окремо в холодильнику ще деякий час, і у вас буде під рукою зручна заготовка під ще одну кастрюльку салатику. А чи є у вас якісь універсальні рецепту на випадок, коли нічого не хочеться вигадувати?#рецепт