Fuente
Байки Дуелянта | Першим культом, який я не поділяю і вважаю перебільшеним є культ катан...
843 Vistas/Alcance
2025-03-16 11:45
Mensaje №1300
Першим культом, який я не поділяю і вважаю перебільшеним є культ катани. Багато хто вважає катану найкращим мечем. Цей образ створили спочатку самурайські фільми Курасави, а потім Голівуд, який давав катану безлічі своїх брутальних героїв, наприклад Блейду чи персонажам Еквілібріуму. Якщо ж розібратись по суті, чим є катана, для чого її створили і що вона справді може, виявиться, що її можливості доволі обмежені. Хоча так, це зброя, вона може вбивати, і в руках майстерного бійця здатна попити крові. Так що, панове фанати Міямото Мусаші, не кидайтесь в мене помідорами, я знаю, що він існує і він крутий))То ж чому катана насправді поганий меч? Перший популярний міф про те, що катани дуже гострі і здатні перерубати рельсу. Вздовж)) Насправді мечі не загострюють так сильно, як, наприклад, кухонні ножі. Заточка робить клинок тонким і сприяє пошкожденню при ударі об інший клинок. Тому справді гострими мечі робили ближче до вістря. Катана дійсно дещо гостріша за європейські мечі. Але на здатність щось перерубати впливає не лише гострота. А і маса, швидкість та міцність клинка. І тут катана програє європейським мечам. Власне, характерна форма клинка катани продиктована тим, що японці намагались створити нормальний клинок з низькоякісного острівного заліза. І за таких умов катана це справді інженерний шедевр. Але клинок катани легший і менш міцний за європейські аналоги. Тому з точки зору щось перерубати європейські мечі чи шаблі покажуть себе краще. Саме тому катану при її малій масі і невеликій довжині тримають двома руками. Бо так сили удару буде достатньо для серйозних ушкоджень. Якщо порівнювати катану з європейськими мечами, рапірами, палашами, шаблями, вона програє буквально у всьому. Вона гірше рубає, бо клинок легший і менш міцний. Гірше коле через кривизну клинка і форму вістря. Власне, у фехтуванні катанами є всього один тип уколу. Гірше захищає. Бо, по-перше, цуба так собі гарда, і слугує вона радше упором для руки, ніж захистом пальців. Навіть звичайна пряма гарда європейського меча захищає руку краще. А по-друге, тримаючи меча двома руками ви сильніше підставляєтесь під удар і не можете тримати щось в другій руці. І так, я пам'ятаю про Мусаші, але так як він мало хто міг битись, це не було типово. Функціонально катана не була бойовим мечем. Це була зброя самооборони і знак статусу шляхетного воїна. Якщо проводити паралелі, в Європі в той самий час таку функцію відігравала рапіра. І для таких задач рапіра набагато зручніша. Довга, колючий клинок, що ймовірніше вбиває, захищена ефесом рука, можливість взяти в ліву руку кинжал, плащ чи щось ще, що допоможе захиститись. Загалом, для Японії 16 століття, за тих умов, що тоді склались, катана була чудовим мечем. Але якщо порівнювати її з європейською зброєю, вона програє по всім пунктам. Тому я не розділяю загального захоплення нею.