Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Чернігів ⚡️Новини
Añadido 06 dic. 2025

Чернігів ⚡️Новини

@chernihiv_insider
Número de suscriptores: 24 676
Fotos: 17,200
Videos: 3,460
Enlaces: 22,400
Descripción:
Важливі новини Чернігова та України. Коротко та інформативно про головне. Про найголовніше — із поясненнями. 📩 За рекламою звертатись до @top_reklama777 Найбільша сітка каналів у телеграмі на 5🍋 підписників. Зробимо найкращу рекламу вашому продукту

👥 Número de suscriptores

24 676
Promedio/Día:: -61
Promedio/Tiempo:: -197
Promedio/Mes:: -1311

👁️ Vistas promedio por mensaje

3 508
Promedio/Día:: 3,360
Promedio/Tiempo:: 3,446
ERR: 14.22%

📊 Mensajes por Día

3.5
Último día: 20
Promedio semanal: 3.6
Promedio por día: 3.5

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 3,400 26-05-27 14:35
Державне підприємство «Ліси України» активно долучилося до реалізації філософії безбар’єрності. У рамках профільного тижня на базі рекреаційного пункту «Лісовичок» на Чернігівщині було організовано екологічно-психологічний ретрит для військовослужбовців. Рекреаційні зони лісівників наразі адаптуються під потреби маломобільних груп та ветеранів.Програма ретриту включала презентацію культурного проєкту «Трансформація життя» (автор — військовослужбовець 158 ОМБ Сергій Власенко). Його роботи у стилі скрап-арт, виконані з відпрацьованого фронтового металу та гільз, продемонстрували високий рівень художньої ресоціалізації військових. Крім того, ветерани взяли участь у практичному занятті з арттерапії — моделюванні та озелененні індивідуальних кашпо.Як зазначили представники комунікаційного відділу ДП «Ліси України», подібні ініціативи мають стати регулярними, адже лісова інфраструктура Чернігівщини має величезний потенціал для оздоровлення та психологічного розвантаження українських військовослужбовців.
👁 3,650 26-05-18 15:38
🇬🇧 «Двушка на Лондон»: як оборонні мільярди Чернігівщини перетворюються на британську нерухомістьПоки Чернігівщина щоденно здригається від ворожих КАБів, у кабінетах Чернігівської ОВА та лондонських апартаментах будується зовсім інша «лінія оборони» — лінія власного збагачення на тендерах. Колишній нардеп Ігор Мосійчук оприлюднив резонансні дані про те, як кошти на захист регіону конвертуються в елітний бетон у столиці Британії.👤 Архітектори «чернігівського клондайку»За даними джерел, у регіоні сформувалася стійка вертикаль, яку пов'язують із трьома ключовими фігурами:• Віталій Свириденко — брат першої віцепрем'єрки Юлії Свириденко. Проживає в Лондоні, але, як стверджується, здійснює «оперативне управління» областю: від визначення переможців тендерів до виведення коштів через крипту.• В’ячеслав Чаус — голова Чернігівської ОВА, який очолює офіційну вертикаль.• Дмитро Синенко — заступник голови ОВА, якого у вузьких колах називають «касиром» схеми.Поки дрібні чиновники (як-от керівник УКБ Слєсаренко) отримують підозри, реальні бенефіціари залишаються недоторканними через київську політичну парасольку.💧 Сергій Малявко , він же місцевий стукач на прізвисько «Штопаний» та «комунальний фронт» . Окреме місце у розпилі державних коштів посідає Сергій Малявко — очільник КП «Чернігівводоканал». Попри те, що він уже є фігурантом 6 кримінальних справ, це не заважає йому залишатися в топі фінансових потоків міста.У чому суть його участі?Альянс із ОВА: Малявко є важливою ланкою у плідній співпраці, яку останнім часом керівництво ОВА (Чаус та Синенко) вибудувало з оточенням опального мера Атрошенка. Його комунальна структура чітко і без збоїв працює над розкраданням міського бюджету.• Захист «на папері»: Наразі Сергій Малявко у прямій взаємодії із заступником голови ОВА Дмитром Синенком активно «освоює» мільйони державних коштів, виділених на зведення захисних споруд для об'єктів водоканалу. Результати цієї взаємодії такі ж ефемерні , як і фортифікації, що залишилися лише у звітних документах.💸 Квітневий дерибан: 1,2 мільярда за один день30 квітня 2026 року стало «чорним вівторком» для бюджету області. Було оперативно проведено 14 тендерів на суму понад 1,2 млрд грн для будівництва II рівня захисту енергопідстанцій.⚠️ Схема «спрощенки»:1. Усі закупівлі пройшли за спрощеною процедурою — без реальних торгів та конкуренції.2. Держава миттєво виплачує 80% авансуще до початку активних робіт.3. Фактично роботи на об'єктах тривали ще з початку квітня, а тендери мали суто формальний характер.🏗 Хто освоює мільярди? (Ключові підрядники)ДП «УкрСіверБуд» (власник Віктор Вереша) — ~286 млн грн (4 об'єкти).Компанія вже фігурує у справах по фортифікаціях. Середня вартість їхнього опорного пункту на Чернігівщині сягала 60 млн грн, що вдвічі дорожче за аналогічні споруди на Сумщині чи Харківщині.• БК «Волмакс» — ~215 млн грн (3 об'єкти) та ПрАТ «ШРБУ № 82». Обидві компанії зареєстровані у Мені за однією адресою і перебувають в орбіті заступника голови ОВА Синенка. Можливий відкат — до 30%.• ТОВ «Фірма „МЖК-Сервіс“» (депутат облради Желдак) — ~144 млн грн (2 об'єкти). Пов'язують із мером Атрошенком, який знайшов спільну мову з керівництвом ОВА. Паралельно кошти освоюються через КП «Чернігівводоканал» (керівник Малявко, що має низку кримінальних справ).• Консорціум «Ренесанс Україна» — ~150 млн грн (2 об'єкти). Систематичний фаворит спрощених процедур.• ГК «Автострада» — 257 млн грн (1 об'єкт). Найбільший одиночний тендер від Служби відновлення.🛡 Технологія обману: саркофаги з блоків замість монолітуОсобливий цинізм полягає в технології будівництва II рівня захисту (антидронові саркофаги над трансформаторами):• Як мало бути: монолітний бетон, здатний витримати пряме влучання.• Як зробили: конструкції зводять зі звичайних бетонних блоків, щоб здешевити матеріали та збільшити маржу.• Результат: реальна вартість значно нижча за проектну, відкати сягають 30%, а об'єкти «Чернігівобленерго» та комунальної сфери досі захищені переважно мішками з піском (габіонами).🏛 Запитання до правоохоронців
👁 4,200 26-05-03 06:46
Борзнянський агрозлодій Міщенко готується рвати пазурі до Гібралтару, але вже є усвідомлення, що може не встигнути та опинитися в тюрмі або в армії. До армії, звісно, офіцер радянської армії Міщенко не поспішає, бо на те є причини - рідня та бізнес-партнери в країні агресора. Та й за життєвими переконаннями Міщенко, він точно не є патріот України, щоб хоча б підтримувати ЗСУ. А тому, перспектива тюрми для нього та його оточення дуже актуально. Наразі на лаві підсудних вже перебуває його директор Бідний, що вкрав в громади нерухомість і за всіма прогнозами отримає реальний термін увʼязнення, якщо не збіжить. А це може відбутися найближчим часом, бо Міщенко вже звільнив Бідного з підприємства і той підшукує покупців на свої пожитки, щоб драпанути в Італію, де осіла його родина. Якщо правоохоронні органи не проґавлять Бідного, то наступними в цій справі на лаву підсудних присяде Новицький і сам Валера Міщенко. Саме тому, він вже приглядається до Гібралтару, але скоріш за все драпане в Грузію чи навіть в Крим.
👁 2,930 26-04-30 14:55
Банки «взялися» за фрілансерів, репетиторів, інших самозайнятих осіб і почали карати всіх (!), хто не зможе документально підтвердити свої офіційні доходи — це відбувається ще до ухвалення відповідного законодавства про жорсткий фінмоніторинг, пише Телеграф.Банки масово перевіряють клієнтів і можуть закривати рахунки навіть без нових правил.Що викликає підозру та відповідні проблеми:• Якщо обіг коштів перевищує задекларований;• Якщо рахунок застосовують як «транзитний»;• Часті перекази;• Криптооперації та відсутність логіки в платежах.• Відсутність підтвердження джерел походження коштів для карткових переказів та доходів від самозайнятості, куди входять фріланс, репетиторство чи продаж речей.• ФОПів перевіряють найжорсткіше: аналізують контрагентів, IP-адреси, відповідність КВЕДів і навіть співвідношення оборотів до податків. Блокування рахунків у підприємців зросли до 40–50%. Також стало відомо, що банки не стали чекати, поки Рада чи Нацбанк затвердять для них якісь «чорні списки» порушників фінмоніторингу, й почали негласно обмінюватися цією інформацією між собою.Чернігів⚡️Новини І Надіслати новину
👁 3,090 26-03-31 06:15
Управління освіти Чернігівської ОДА знищує один із найуспішніших педагогічних закладів Ніжина. ДокументУправління освіти і науки Чернігівської ОДА оприлюднило офіційну відповідь щодо формування мережі старших шкіл до 2027 року. Згідно з документом, у Ніжині визначено основні «опорні» заклади для 10-12 класів. Ніжинський обласний педагогічний ліцей Чернігівської обласної ради у переліку ліцеїв академічного спрямування просто відсутній!Ба більше, приміщення, які орендує Обласний педагогічний ліцей, планують передати міському ліцею при НДУ для розширення його потужностей до 1000 учнів...Питання до Юрія Музики: чому один із найпотужніших закладів області з фаховим колективом та історією успіху фактично викреслено з майбутньої освітньої мапи?Чим педагогічний ліцей «гірший» за інші заклади?Чому замість розвитку обох сильних закладів, один із них ставлять під загрозу ліквідації?Чи це і є обіцяна «якісна та доступна освіта», коли успішний обласний заклад приноситься в жертву цифрам і планам «оптимізації»?
👁 3,850 26-03-24 11:36
На Чернігівщині на гарячому затримали посадовця ДАСУ з оточення Кондрашова, – ЗМІПро це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Федерації роботодавців Чернігівщини Олег Аверʼянов.Як пише УНІАН, Державну аудиторську службу України залишив начальник Управління Північного офісу ДАСУ в Чернігівській області Олександр Кондрашов. Посадовець, який очолював регіональний підрозділ, пішов з посади 23 березня 2026 року з офіційним формулюванням «за згодою сторін». За наявною інформацією, це рішення відбулося на тлі повідомлень про можливі порушення у роботі служби.Рішенню передував інцидент: 12 березня правоохоронці затримали на хабарі заступника Кондрашова - Олександра Закуріна, який відповідав за контроль у сфері ЖКГ та інфраструктури. Наразі підозрюваний перебуває під слідством та вийшов під заставу в 1 млн грн.Претензії до роботи чернігівського управління ДАСУ, за інформацією ЗМІ, виникали і раніше. Бізнес-спільнота, як зазначається, скаржилася на тиск під час участі у державних тендерах. Одним із таких прикладів називають лист Федерації роботодавців Чернігівщини за підписом голови Олега Аверʼянова."Керівництво обласного ДАСУ змушує підприємців сплачувати 2% «відкату» з кожного виграного тендеру. У разі відмови сплачувати корупційну данину ДАСУ Чернігівської області блокує оплату за тендерами за надуманими приводами", — зазначалося у документі.Сам Кондрашов, який раніше працював у податкових органах, заперечував подібні звинувачення.Водночас, як зазначають ЗМІ, системні сигнали про можливі зловживання у роботі управління та затримання його підлеглого стали підставою для посилення уваги до діяльності відомства.
👁 3,000 26-02-01 08:43
Наближені до Чернігівської міської ради ЗМІ піарять нового начальника управління цивільного захисту населення Чернігівради В'ячеслава Вернидуба. Той, мовляв, перевірив укриття однієї з міських лікарень, побудоване і здане в експлуатацію у 1986 році. На вигляд все ідеально, але за сучасними нормами воно не відповідає вимогам, так як не може одночасно розмістити весь персонал та пацієнтів, промовчимо вже про просто відвідувачів. Наприклад, укриття 2-ї міської лікарні мало б мати місткість на 600 людей. За чотири роки в Чернігівській лайнораді навіть не спромоглися розробити проект, як немає жодного проекту підземних корпусів лікарень з операційними, на кшталт тих, що є в Ізраїлі. 2022 рік в напівоточеному Чернігові показав, що операційні мирного часу на останніх поверхах були непридатні для використання. Але, жодних висновків і дій, хоча французи охоче дають на це кошти. На останок хочемо порадити пану уповноваженому проїхатись містом і подивиться які укриття у людей багатоповерхівок. А заразом пояснити чернігівцям, чому на їхніх підвалах написано "УКРИТТЯ" і чому їх ЖЕКи з 100 мільйонів на поточні ремонти не витратили не копійки. Куди пішли ці гроші, поясніть громаді!
👁 3,400 26-01-24 08:50
❄️ Доброго ранку, улюблене місто!📅 Сьогодні — субота, 24 січня📌 Свята та пам’ятні дати:• Міжнародний день освіти• День зовнішньої розвідки України• Міжнародний жіночий спортивний день• Всесвітній день сміху в животі• Міжнародний день переробки мобільних телефонів• День поширення інформації про синдром Мебіуса• Міжнародний день ескімо⛪️ Церковне свято:День пам’яті святої преподобної Ксенії Римлянки.🎉 Іменини сьогодні:Ксенія (Оксана), Герасим, Денис, Іван, Микола, Павло.⚠️ Народні прикмети та заборони:Сьогодні не варто допускати негативу у своє життя. Під забороною:• злі вчинки, лайка та помста;• обман, зрада та навіть погані думки;• стрижка волосся та нігтів (вважається, що це до проблем зі здоров'ям);• неправдиві обіцянки.🥶 Погода в Чернігові:Температура від -14°C до -12°C. Хмарна погода триматиметься до самого вечора. Ранковий сніг уже закінчився, тож вдень буде без опадів, а ввечері дрібний сніг розпочнеться знову.🧥 Прогноз одягу:Мороз тримається міцно! Одягайте термобілизну, щільний светр та теплу куртку. Шарф, шапка та рукавички — сьогодні ваші найкращі друзі! 🧣🧤
👁 3,020 26-01-22 08:09
⚡️ЛІСОВИЙ ДЕРИБАН НА ЧЕРНІГІВЩИНІ: ХАБАРІ, «СХЕМИ» ТА «ВИСОКІ» ПОКРОВИТЕЛІПоки країна воює, у кабінетах Чернігівської облради, схоже, живуть іншим життям. Наші джерела повідомляють про масштабну операцію з порятунку корупціонерів, у якій замішані перші особи області.🌲 Що «нарили» аудитори в «Чернігіврайагролісгоспі»?Держаудитслужба вгатила по «лісовій мафії» і виявила збитків на 2,7 млн грн. Прибуток підприємства за три роки штучно обвалили у 47 разів (з 474 тис. до мізерних 10 тис. грн!). Куди ділися гроші?• 741 тис. грн — «зникла» деревина (підрядники просто не довозили ліс).• 655 тис. грн — «подарунок» приватникам (державне ДП платило за доставку лісу покупцям за свій рахунок).• 529 тис. грн — махінації з якістю (брали «неліквід», продавали за копійки).• 202 тис. грн — борги, які просто «пробачили» кумам та партнерам.А вишенька на торті — 3,1 млн грн, які лісгосп перерахував «материнській» структурі КП «Чернігівоблагроліс» нібито за «консультації», яких ніхто не бачив.🤫 Чому керівник досі у кріслі? Ревізори офіційно вимагають звільнити в.о. директора «Чернігівоблагролісу» В. Єленича. Але тут вмикається «важка артилерія».За інформацією наших джерел, заступники голови Чернігівської облради отримували і продовжують отримувати солідний «кеш» від лісових ділків. Ціна питання — ігнорування вимог аудиторів та збереження Єленича на посаді. Замість того, щоб розірвати контракт з неефективним (чи надто «ефективним» для своєї кишені?) менеджером, в облраді роблять вигляд, що нічого не відбувається.👮‍♂️ Поліція в «долі» чи під тиском? Кримінальне провадження № 42023272190000017 (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України) вже відкрито. Але, як шепочуть у кулуарах, на правоохоронців здійснюється неабиякий політичний тиск і справу намагаються активно «злити» на рівні місцевої поліції. Матеріали ревізії, де чорним по білому розписані схеми, ризикують «загубитися» між кабінетами, щоб не вийти на реальних бенефіціарів лісового дерибану.Більше того, достеменно відомо, що після вищеописаної перевірки аудиторів, Дмитро Блауш зустрівся з прокурором області Сергієм Дейнека, який запевнив, що в цій справі прокуратура буде бездіяти. Як бачимо, це і відбувається.Громада чекає на звільнення та реальні посадки, а не на черговий «договорняк».#Корупція #Чернігів #ЛісоваМафія #ДАСУ #Дмитренко #Облрада #Схеми
👁 3,510 26-01-13 10:08
Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Дейнека вирішив хайпонути на резонансній справі - смертельному ДТП за участі поліцейської Олени Ющенко, що призвело до загибелі шестирічної дитини в Прилуках. Показово, що Дейнеки не було в першій інстанції, коли вбивцю Аліси Купрієнко відпустили додому під заставу. З'явився він після того як справа набула суспільного розголосу. Чудова нагода поправити медійну карму, чи не так? Але ось в чому проблема: дивним чином прокуратура не побачила порушень в тому, підозрювана у важкому злочині проігнорувала засідання суду. Хоча адвокати потерпілих звертались до прокуратури з тим, щоб факт неявки підозрюваної був належним чином зафіксований. Чи може прокуратура, яка взаємодіє зі слідством не знати про те, що підозрюваної не буде в суді? Питання риторичне. Розрахунок був на те, що до нового року справа затихне і вийдуть на мінімальне рішення. Не вийшло! Громадськість і ЗМІ не дали!Сергій Дейнека за зразком генерального прокурора Руслана Кравченка вирішив особисто вести обвинувачення у резонансній справі, от тільки у адвокатів потерпілих питань після цього не зменшилось.У цій ситуації прокуратура ніби то грає проти патрульної поліції, але наскільки це щиро? Бо у ситуації з воїном-розвідником, офіцером, кавалером двох Орденів "За мужність" Артемом Панчиком прокуратура за синяк на сідниці патрульного Андрія Шванського вимагає для героя війни 5 років тюремного ув'язнення з конфіскацією автомобіля, а постраждалий ще й 500 тисяч моральної шкоди. Виходячи з переліченого, можна припустити, що для Сергія Дейнеки ця справа не є лакмусовим папірцем, а всього лиш медійною нагодою, коли діватись насправді немає куди і треба якось вирулювати. Про інші резонансні справи з замовним душком Дейнака показово мовчить: на запитання про замовний характер справи по Добрянському ліцею та директору ДП "ДГ "Іванівка" Дейнека посилає пресу писати інформаційні запити. З часу призначення - жодної прес-конференції аби буває не поставили незручних запитань. Оце і вся так звана відкритість! Людям же треба обов'язково бути на всіх засіданнях, бо довіряти цій системі в жодному разі не можна.✍️Політика і компромат