Fuente
Хроніка Центриста ✙ | І головне питання: наскільки реальне повалення режиму аятолл? Спочатку...
111 Vistas/Alcance
2026-01-08 19:43
Mensaje №14441
І головне питання: наскільки реальне повалення режиму аятолл? Спочатку моє ставлення до протестів було доволі скептичним, якщо провести аналогії із протестами 2022 року, то вони були більш жорсткими по відношенню до іранських силовиків, однак, вони провалились через відсутність лідера і небажання США підтримувати протестувальників, Ізраїль теж не втручався фактично.Зараз ситуація інакша, основним гаслом мітингувальників є "Смерть Хаменеї"(у 2022 метою протестів було покарання вбивць Махси Аміні і послаблення впливу "поліції моралі") і встановлення влади Рези Пехлеві. Три міста ,станом на зараз, повністю контролюються протестувальниками, в тому числі і друге місто за кількістю населення Мешхед і в цих містах мітингувальники вивішують на будівлях адміністрації прапори Ірану зразка Шахського періоду.На відміну від 2022 Реза Пехлеві оголосив підтримку мітингувальникам(до того, ж його активно зараз розкручує Трампівський Fox News) і заявив про готовність очолити державу.Його кандидатура є вигідна як для США, так і для Ізраїлю(Пехлеві перебуває на території США, а його зять є американо-ізраїльським бізнесменом, наближеного до Нетаньяху)Отже, лідер є, зброя у мітингувальників є, протести буквально зараз набирають обертів, в тому числі і в ТегераніЗвісно, ж, вигідніше зараз США не втручатись, а дозволити протестувальникам все зробити самим, тоді буде простіше легітимізувати владу Пехлеві, однак, враховуючи інформацію про перекидання збройних сил США в Ірак, ближче до іранського кордону і заяви Трампа про удари по Ірану у випадку масових вбивств протестувальників, схоже режим Аятолли буде атакований і ззовні(не забуваємо і про Ізраїль)