Fuente
Карпатський волоцюга | Зимові походиколи нема спорядженняЗимовий похід з наметами - важливи...
6 200 Vistas/Alcance
2024-11-16 14:05
Mensaje №1052
Зимові походиколи нема спорядженняЗимовий похід з наметами - важливий етап еволюції туриста. В перспективі, цей досвід позбавляє від зайвої метушні, під час походів у теплу пору. Принаймні в мене було так)Але що робити коли в горби хочеться, а грошей на новий пуховий спальник ни є?Зимове спорядження - тема болюча, не тільки через ціну, а й через те, що взимку менше простору для помилок.Та якщо бажання йти в гори сильне, можна шукати компроміси. В основному з вагою, комфортом і безпекою. Наприклад, в свій перший зимовий похід я запхав у рюкзак ліжник, з надією зігрітися коли буде дуже холодно 😁 Тепер можу сказати, що ліжник - це помилка, бо надто вже тяжке, але інстинкт вірний, бо шерсть ідеально підходить для зими.До епохи мембранних шкарпеток шерстяні були моїм фаворитом, і непогано справлялась.Шерстяний светр також плюсує до збереження тепла.Замість одного товстого спальника можна брати кілька тонших. Я так ходив кілька зимових сезонів, і вважаю це крайньою мірою)Теплоізоляційні параметри системи з кількох спальників можна визначити тільки експериментально.В такої системи більше мінусів - велика вага, дуже незручно (спробуйте якось засунути себе в три спальники).Єдиний плюс - шанси замерзнути насмерть стають меншими, але не нульовими 😁Якось купив собі б/у спальник від «тери» на якому писало «-18 екстрим», подумав шо взимку не вмру, і в наступний свій зимовий похід взяв тільки його. Однак температура опустилася до -27 і нас з другом цілу ніч рятував гарячий чай, який ми варили прямо в наметі. Сну, зрозуміло, не було, і після цієї ночі я зробив висновок, що взимку треба особливо уважно дивитися прогноз 😁Це не рекомендації, а застереження і матеріал для роздумів. Ходити в гори взимку варто, але треба уважєти. P.S.Пишіть в коментарі про свій досвід компромісу по зимовому спорядженню, цікаво)