Fuente
[естéт] газета: канал редакції | гадаю, наразі тема участі росіян на Венеційській бієнале себе вичерпал...
727 Vistas/Alcance
2026-03-05 19:47
Mensaje №5862
гадаю, наразі тема участі росіян на Венеційській бієнале себе вичерпала до травня, коли відкриється бієнале, нічого кардинально не зміниться, Росія представить там свій проєкт в тій чи іншій формі, — це моя суб'єктивна думка, хоча мені, звісно, хотілося б помилятися. Будуть ще листи, заяви, звернення від різних дієвців, причетних осіб і організацій (готується "спільний лист-протест" від інших національних учасників бієнале і ще один від українських культурних діячів-учасників платформи "Культура проти агресії"), але Венеційська бієнале, як організація, не винесе формального рішення про заборону російського проєкту, бо це суперечитиме їхньому статутуяк то кажуть, люди бідкаються, а італійський уряд розводить руками, мовляв, вони — проти такого рішення оргкомітету, але вдіяти нічого не можуть і загалом підтримують Україну (сьогодні уряд Італії оприлюднив офіційну заяву стосовно цієї ситуації)далі все могло, теоретично, розвиватися за двома сценаріями, перший — бойкот події, у якій беруть участь росіяни, другий — участь у такій події з бажанням якнайкраще представити Україну абсолютно очікувано і зрозуміло, що українська команда прийняла рішення йти за другим сценарієм, не бажаючи втрачати можливість бути присутніми на найбільшому міжнародному артмайданчику. Сьогодні співкураторка нашого павільйону Ксенія Малих сказала, що вона з колегами докладуть максимум зусиль, аби "якомога потужніше представити свій проєкт" (с)