Fuente
Bystriievska | Чим більше протиріч ви здатні вмістити, тим об’ємнішими ви будете»Зара...
1 470 Vistas/Alcance
2025-11-02 07:13
Mensaje №4192
«Чим більше протиріч ви здатні вмістити, тим об’ємнішими ви будете»Зараз точиться багато розмов про розширення свідомості, про обʼєм особистості та її масштаб. Я людина, яка постійно в пошуку інструментів, які мене розширюють. Хочу поділитися тим, що для мене означає об’єм особистості і чому це важливо.Об’єм особистості - це міра нашої внутрішньої місткості, здатності утримувати в собі повний спектр людського досвіду без необхідності щось знецінювати, кенселити чи витісняти. Об’єм особистості визначає наскільки широкий діапазон станів, емоцій, способів буття та точок зору ми можемо інтегрувати: радість і біль, силу і слабкість, строгість і інфантильність, спонтанність і контроль, скромність і сексуальність, мʼякість і різкість, бажання діяти і вміння просто бути без «діяння». В дитинстві якщо наші емоції не приймалися, ми навчилися їх придушувати, якщо імпульсивність каралася, ми стали надмірно стриманими, якщо вразливість використовувалася проти нас, ми будували броню контролю, якщо вчитель сварив за нафарбовані віі, ми відрізали від себе право бути жіночними. Кожна неприйнята нами частина робила нас меншими. Нам здавалося, що ми ставали правильними, хорошими, що такими нас точно будуть любити і приймати. Але насправді в результаті ми ставали менш гнучкими, менш живими, менш обʼємними і все менш цілісними. Юнг називає це тінями, в гештальт-терапії це називається відчуженими частинами, а в IFS - субособистостями.Але суть лишається тією ж, ми набагато більші, ніж та версія себе, яку ми вважаємо «собою». Ми є і хаос, і структура, і легкість, і зусилля, і сила, і вразливість - ми є весь діапазон, вся палітра, без виключень та обмежень.Коли ми це все вміщуємо, ми перестаємо боротися, перестаємо кенселити людей, вважати когось дивними, ділити світ на “правильних” і “неправильних”.Адже інші - це дзеркала, вони відображають наші заборонені частини. Те, що нас дратує зовні - це те, що ми не приймаємо всередині.Коли ви інтегруєте в себе весь спектр, світ перестає бути ворожим, люди перестають бути “дивними”, ви просто бачите, що вони активували ту частину, яку ви в собі приховали.Тобто розширення - це здатність утримувати в собі все більше життя, все більше емоцій, станів, палітри досвіду і залишатися цілісними у всіх своїх протиріччях, а обʼєм особистості - це міра того, скільки ви вже вмістили.