Fuente
Будда в Конгресі | Орбан — Трамп: підсумки зустрічі🇺🇸 Вчора, 7 листопада, прем'єр-міністр...
636 Vistas/Alcance
2025-11-08 16:12
Mensaje №3593
🇭🇺 Орбан — Трамп: підсумки зустрічі🇺🇸 Вчора, 7 листопада, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі.🛢Найголовнішим питанням на порядку денному зустрічі, і за сумісництвом головною метою Віктора Орбана, було звільнення Угорщини від санкцій на російські енергоносії, які становлять 70% усіх поставок енергоресурсів до Угорщини. Це питання постало особливо гостро після того, як посол США в НАТО Метт Вітакер заявив, що Угорщина, Словаччина і Туреччина «повинні якомога швидше розробити план по відмові від російських енергоносіїв».🤔 Головним аргументом угорського прем'єра було те, що Угорщина не має виходу до моря, а отже «не може диверсифікувати поставки», із чим Дональд Трамп погодився, а згодом додав, що Угорщина купує російський газ і нафту «через об'єктивні причини».❗️Нагадаємо, що кілька тижнів тому США ввели санкції на російські енергетичні компанії «Роснефть» і «Лукойл», які займають більшу частину ринку енергоресурсів Угорщини. Якби Угорщина не відмовилась від російської нафти та природного газу, на неї були би накладені вторинні санкції.❌ Також нагадаємо, що тиждень тому Дональд Трамп заявляв, що угорська сторона просила у США про виняток від санкцій, проте їй відомили.
🗣 «У випадку з «Турецьким потоком» та трубопроводом «Дружба» ми отримали повне звільнення від санкцій. Немає жодних санкцій, які б обмежували або робили постачання Угорщини звідти дорожчим. Це загальне та необмежене звільнення», – заявив Орбан. ❕Та варто зазначити, що пізніше джерело в Білому домі повідомило Reuters, що звільнення було надано Сполученими Штатами лише на 1 рік.📝 Окремо варто зазначити декілька угод, що були підписані:1. Перша угода стосується закупівлі Угорщиною 2 млрд кубометрів американського скрапленого природного газу на суму $600 млн. За даними Bloomberg, цей обсяг планується розділити на 5 років, а отже частка американського газу у загальному споживанні все ще буде невеликою.2. Другий меморандум стосується ядерної енергетики. Передбачається диверсифікація закупівель ядерного палива Угорщиною, у тому числі від американської компанії Westinghouse на суму $144 млн. Окрім цього, у документі заявляється про наміри Угорщини замовити у США будівництво 10 малих модульних реакторів загальною вартістю $20 млрд. Також зазначено, що угорська сторона замовить американські технології для збереження відпрацьованого ядерного палива.
⚛ Також Орбан оголосив, що АЕС «Пакш-2», яка будується під керівництвом «Росатома», буде звільнена від усіх санкцій з боку США, а це означає, що після тимчасового скасування в червні санкції будуть повністю скасовані.