Fuente
fedoruk.works | Про фаст-фуд і пік можливостейПропоную увірватися в робочий тиждень із...
1 570 Vistas/Alcance
2026-03-30 07:50
Mensaje №329
Про фаст-фуд і пік можливостейПропоную увірватися в робочий тиждень із серйозною статтею Кела Ньюпорта, автора "Зосередженої роботи". В гостьовому есе для NYT він зосереджується на впливі технологій на здатність мислити.Для мене це есе - як ковток свіжого повітря, з ідеєю, що АІ та інші "прискорювачі", насправді, сповільнюють наші когнітивні процеси і при аналізі вдовгу роблять людство тупішим. Цитата:"It’s hard to confront a blank page, so why not coax a mediocre draft of that planning document out of a chatbot? Gathering and analyzing sources for a marketing report is demanding, so why not release a swarm of A.I. agents to tackle the task instead? The problem here is self-reinforcing. Existing brain drains like social media and email reduced our ability to think before generative A.I. arrived, making us more willing to use this new tool to avoid mentally demanding tasks once we had access to it. At the same time, the more we use A.I. in this manner, the more our cognitive fitness will continue to degrade."Автор використовує чудову метафору - мобільні технологїї та АІ це фастфуд. Точно так само, як 50 років тому революційної ідеєю здавалася аеробіка і щоденна активність для профілактики роботи серця, так і зараз ми маємо зосередитися на фітнесі для мозку. З АІ, це означатиме визначення дійсно важливих областей та задач для використання, і побудові власного простору для креативності, де використання АІ обмежене чи відсутнє. З мобільними технологіями і соцмережами - обмеження, аналогічні ультраобробленій їжі і рафінованому цукру. Окрім іншого, в якості кардіо для мозку, автор пропонує глибоке читання, що допомагає в побудові нових нейронних звʼязків, підтримувати рівень креативності і аналітичних здібностей.От я, наприклад, почав ранок з цього есе і написав такий відгук повністю від руки. Як у вас?#beardthink