Fuente
Артем Бородатюк | Що треба змінити в Україні для успішного розвитку економіки?Все просто...
5 430 Vistas/Alcance
2025-11-10 14:54
Mensaje №1293
Що треба змінити в Україні для успішного розвитку економіки?Все просто – треба реалізувати лише дві тези: 1. Кожен українець має взяти повну відповідальність за своє життя.2. Кожен українець має бути готовим працювати й розвиватись, як працівник.Два простих, але ключових наративи, з яких має початися зміна мислення українців, якщо ми хочемо побудувати найпотужнішу економіку в Європі.➡️ Про це я говорив на панельній дискусії на КМЕФ, відповідаючи на питання "що потрібно змінити в Україні для успішної економіки?". Бо хочу, щоб кожен із сотень підприємців, які були там, почув ці дві тези та, якщо згоден, допомагав їх поширювати. І щоб це було простіше зробити — я і пишу цей пост :).Колись я вже писав про 15 ініціатив, які можуть допомогти зробити бізнес-майбутнє України кращим. Але зараз хочу говорити не про ініціативи, а про дві тези. Бо будь-які реформи не можуть відбутися без зміни ментальності.📍Чому треба зміна ментальності? Тому що навіть зараз у 2025-му році я бачу, як у соцмережах люди радіють, що "кошмарять" бізнес чи відкривають справи на підприємців. Замість того щоб їх захищати, частина українців досі живе у парадигмі комуністичного мислення: замість "нагороди тому, хто тяжко щось будував, всім ризикував" народу подобається, щоб цю людину "розкуркулили". І це дивно, тому що більшість українців встигли пожити в умовах, коли працював принцип: "дати кожному за потребами, а взяти з кожного за можливостями". Щось комунізм не дуже спрацював, може вже відмовимось від цієї ідеї? Підприємці — це люди, які будують країну. Вони створюють робочі місця, орендують офіси, замовляють послуги в інших бізнесів. Саме на них тримається економіка. Дефіцит підприємців народжує дефіцит у всьому. Саме підприємці беруть відповідальність і працюють. Тож суспільство має їх підтримувати і захищати.💬 Як казали стоїки: "Роби, що можеш, найкраще, як можеш, і прийми решту такою, якою вона є". Так і я роблю — хочу попросити всіх, хто мене читає, поширювати ці дві тези. Вони мають стати нормою в нашому суспільстві. І тільки тоді в нашої економіки є шанс на успіх.Хай це буде мій заклик до всіх, хто щось будує, хто не ниє, не розповідає, як усе погано, а створює. Саме ці люди для мене — майбутнє.Писав пост, а вийшов прям маніфест. Поширюйте, якщо ви згодні :).III > Ifollow: TikTok • Instagram • Facebook • YouTube • Threads • Speka • Вакансії