Fuente
Armchair General UA ✙ | Якщо відкинути емоції та лірику, то про політику США щодо нас і нашого...
21 500 Vistas/Alcance
2025-03-07 11:28
Mensaje №2068
Якщо відкинути емоції та лірику, то про політику США щодо нас і нашого регіону можна сказати таке. Після дезінтеграції СРСР США намагалися балансувати два завдання - як підтримати новий статус-кво за рахунок підтримки таких держав як Україна, і як паралельно «не втратити РФ» та знайти формулу співіснування із РФ. Були періоди коли маятник балансування коливався більше або в один бік, або в інший. Підхід "Russia first" за Буша-старшого і Вільяма Клінтона в 1992-93, загравання із РФ за першої каденції Буша-молошого, «перезавантаження» за першої каденції Обами, пошук стабільних і передбачуваних відносин із РФ за Байдена в 2021.І все це відбувалося за рахунок нехтування наших інтересів і через що, найбільше, страждала наша безпека.Якщо до 2014 року американською умовою спроб шукати форми співіснування між США і РФ була повага до суверенітету і територіальної цілісності України, то після 2014 року і таких умов не було.І те, що тепер намагається провернути Трамп і Ко - це найбільш огидна форма спроби не втрати РФ остаточно. Це все відбувається в умовах триваючої повномасштабної агресії РФ проти України, яка робить спроби балансування майже неможливими. Треба щось обирати - і ми бачимо цей вибір.З.І. Адміністрація Трампа 1.0 - це чи не єдиний кейс коли спроба вибудувати відносини із РФ по новому за рахунок України не була можливою. Бо було розслідування про втручання РФ в вибори 2016 року, що звʼязувало Трампу руки. А тепер обмежень немає.