Fuente
Національний аерокосмічний університет «ХАІ» | 30 липня — День, коли людина вперше поїхала Місяцем на колесах.Вчора в...
414 Vistas/Alcance
2025-07-31 11:03
Mensaje №8429
30 липня — День, коли людина вперше поїхала Місяцем на колесах.Вчора виповнилось 54 роки з моменту посадки місячного модуля Falcon місії Apollo 15.30 липня 1971 року астронавти Дейв Скотт і Джеймс Ірвін висадилися в районі гір Апенніни (Місяць) — найскладнішій з усіх ділянок, де працювали екіпажі "Аполлона". Це була зона з крутим рельєфом, кам’янистим ґрунтом і великою науковою цінністю.🔸 Це була перша місія "Аполлона" з місяцеходом (Lunar Roving Vehicle),🔸 Вперше — з геологом у складі екіпажу (Альфред Ворден залишився на орбіті),🔸 І вперше — настільки орієнтована на ґрунтовні наукові дослідження.Завдяки роверу астронавти змогли обстежити територію радіусом кількох кілометрів — те, що раніше було неможливо пішки. За три виходи на поверхню вони провели серію досліджень і зібрали понад 77 кг зразків місячного ґрунту.Це був новий рівень у вивченні Місяця: складніші маршрути, точніші вимірювання, глибша геологія.📍Apollo 15 стала першою місією, яка перетворила висадку на Місяць на повноцінну мобільну наукову експедицію — підхід, який сьогодні наслідує програма NASA Artemis.📡 Детальніше про місію — на сайті NASA:🔗 https://www.nasa.gov/mission/apollo-15/54 роки! 30 липня 1971 року.