Fuente
Сергій Зеленський | Реформа старшої школи!Вже з наступного року наші старшокласники, які в...
659 Vistas/Alcance
2026-03-25 09:18
Mensaje №9899
Реформа старшої школи!Вже з наступного року наші старшокласники, які вирішать йти в 10 клас, повинні навчатися в окремих академічних ліцеях. У Лозівській громаді маємо створити два такі заклади. Там учні зможуть обрати свій профіль, за яким готуватимуться до подальшого здобуття вищої освіти. Зміст реформи цілком зрозумілий та логічний, але у прифронтових громадах виникають додаткові ризики. Їх обговорили з керівниками освітньої сфери.Через відсутність очного навчання наші заклади роками не отримують коштів для Нової української школи. Фактично, оновлення матеріальної бази зупинилося на рівні початкових класів, а без сучасних природничих лабораторій та STEM-кабінетів створення академічного ліцею перетворюється на формальність. Маємо також кадровий дефіцит: найбільше бракує вчителів математики, фізики, хімії та другої іноземної мови. В таких умовах створення окремих закладів для 10–12 класів може лише поглибити проблему.Окремим викликом є демографічна та безпекова ситуація. Майже 1 800 наших учнів уже перебувають за межами громади. Чимало школярів 7–8 класів, які зараз займаються дистанційно, не планують продовжувати навчання в місцевих ліцеях.До того ж академічна старша школа має конкурувати з професійними ліцеями, де учні здобувають фах та отримують стипендію. І звісно, найгостріше питання – потреба в бомбосховищах.Впровадження радикальних структурних змін у час, коли освіта перебуває у стані виживання, може спровокувати ще більшу міграцію та втрату нашого інтелектуального потенціалу.Саме тому проситимемо депутатів Лозівської міської ради підтримати звернення до Кабінету Міністрів та Міністерства освіти і науки України з пропозицією відтермінувати створення мережі академічних ліцеїв до завершення воєнного стану. Будь-які масштабні зміни мають бути вчасними та забезпеченими ресурсами.Працюємо заради майбутнього!Все буде Україна!