Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Затишна Галера
Añadido 06 ene. 2025

Затишна Галера

@Zatishna_Galera
Número de suscriptores: 2 703
Fotos: 1,360
Videos: 432
Enlaces: 1,830
Descripción:
Голова Одеського центру розробки DataArt та Delivery Director, капітан Затишної Галери, ділитимуся: завданнями із співбесід (QA/Delivery/Management), статтями, вакансіями, новинами зі світу IT. Контакт: [email protected] ; Patreon: patreon.com/CozyGalley
Fuente

Затишна Галера | Авторське ТРОШКИ ДУМОК ПРО ІСТОРІЮ НАВКОЛО FABLE 5Кілька матеріалів дл...

Logotipo de la comunidad de telegram - Затишна Галера Затишна Галера @Zatishna_Galera
534 Vistas/Alcance 2026-06-17 15:01 Mensaje №2735
#Авторське ТРОШКИ ДУМОК ПРО ІСТОРІЮ НАВКОЛО FABLE 5Кілька матеріалів для розуміння: клац, клац, клац, клац. Пасажири, пам’ятаєте, як ми з вами обговорювали, що Даріо Амодей і Anthropic дуже вчасно прокинулися і почали топити за регуляції у сфері ШІ? Тримайте це в голові читаючи далі. Як ви знаєте, уряд США наклав експортні обмеження на Fable 5 і Mythos. Формально заборона стосується іноземців за межами США, іноземців усередині США і навіть співробітників Anthropic без громадянства США.Anthropic само собою швидко відфільтрувати всіх за паспортами не може, тому просто вимкнули доступ узагалі всім. І тут починається найсмішніше.Anthropic останній час, як ви знаєте, розповідає, що frontier-моделі треба регулювати, тестувати, робити аудити, і що держава має мати право блокувати небезпечні з них. І ось держава прийшла, взяла рубильник, клацнула - а Anthropic тепер пускає соплі, що як так можна, процес непрозорий, технічних фактів не дали, уряд вліз, бла-бла-бла. Ну за що боролися, як кажуть. Карма вона така.Так, я розумію, що Anthropic бажали не такого регулювання. Вони хотіли красиву процедуру: закон, незалежні аудити, чіткі критерії, технічні докази, все прозоро, цивілізовано. Але будь обережний у своїх бажаннях.Бо коли ти сам продаєш державі думку «ці моделі можуть бути небезпечними, уряд має втручатися», не дивуйся, що в якийсь момент уряд втручається не так ніжно, як у тебе це було в голові.🔣 Що сталося по фактах:🔣 За повідомленнями медіа, Amazon підняла тривогу: дослідники компанії змогли серією промптів отримати від Fable 5 інформацію, яка може допомогти в кібератаках. Енді Джассі доніс це до Скотта Бессента та інших чиновників. Далі в історії з’являються класичні слова «national security».🔣 Урядова позиція проста: є ризик для кібербезпеки, про який повідомила дуже велика компанія тому з цим треба щось робити.🔣 Позиція Anthropic інша: їм не дали нормальних деталей, лише усні докази, а сам обхід захисту не універсальний. І от тут я навіть частково розумію Даріо Амодей.Якщо тобі кажуть «у нас є проблема, але ми не скажемо яка», то це виглядає так собі. Але з іншого боку - друзі, ви ж самі запросили дорослих у кімнату та прагнули регуляцій, коли вам стало це у нагоді.Мені подобається аргумент Anthropic про прозорий процес. Він правильний. Мають бути критерії, аудити, апеляція, технічні факти, а не «нам Amazon сказав, тому вирубай».Але особисто я все одно не можу співчувати Anthropic на 100%. Вони дуже довго будували образ тих хто топить за безпеку та регуляції.Головний висновок тут не про джейлбрейк. Вони були, є і будуть у всіх моделей. Ідеального захисту ніхто не придумав.Головний висновок - у США тепер є не тільки бажання, а й політична готовність вимикати frontier-моделі майже в ручному режимі. І це вже проблема для всіх: OpenAI, Google, Anthropic та інших.Бо сьогодні це Fable та Mythos, завтра це може бути будь-яка модель, яка комусь у Вашингтоні здасться занадто небезпечною та на яку донесли конкуренти.Ну і Капітан упевнений, що модельку, швидше за все, досить швидко повернуть. Можливо, спочатку для США мабуть і тільки після для інших, але повернуть.@Zatishna_Galera