Fuente
Шабунін | В кризі з МСЕК і прокурорами Зеленський, як на мене, діяв ефективно (я...
11 500 Vistas/Alcance
2024-10-23 04:51
Mensaje №1599
В кризі з МСЕК і прокурорами Зеленський, як на мене, діяв ефективно (як мінімум, в комунікаціях). Хоча Ніколов вважає інакше.Отже, перед президентом стояло два важливі завдання:1) Погасити гостру кризу, негайно (!) задовольнивши запит суспільства на справедливість. 2) Зафіксувати рамку ефективних (і бажано швидких) змін в цій сфері. З пунктом №1 Зеленський справився на відмінно. Генпрокурора – у відставку. Тисячі скасованих “інвалідностей”. 64 підозри посадовцям МСЕК від СБУ. Меседж про ліквідацію МСЕК до кінця року.Все це - якісна і вчасна комунікація, яка мала заспокійливий вплив на суспільство. Припускаю, що потім частина справ розвалиться. МСЕК президент взагалі-то не ліквідовує (лише зобовʼязує внести в Раду відповідний законопроект). А наступник Костіна може нас шокувати. Але все це зʼясується потім.Тут же і зараз запит на справедливість задоволено. В умовах війни – зробити це було критично важливим завданням. З пунктом №2 – про системні зміни – важче. З цим у команди президента, на жаль, значно гірше, ніж з комунікаціями. І я дуже щирий в своєму “на жаль”. Тепер по-суті п.2. У вечірньому звернені Зеленський бере на себе важливе зобовʼязання:“Але для реальних і саме системних змін треба провести повну цифровізацію всіх етапів роботи щодо встановлення інвалідності. Урядовцям – у Мінцифри, у цифровій команді Міністерства оборони – є кому забезпечити відповідні зміни.” Саме цифровізація є ключовим інструментом подолання корупції в МСЕК. І якраз згадані президентом команди спроможні її провести.Зобовʼязання про цифровізацію відображено й у рішенні РНБО: МОЗ і Мінцифри мають у двотижневий термін подати в КМУ план цих змін (див. пункт “г”). Загалом в Указі багато хороших і правильних пунктів. Наприклад, в одному з перших – Зеленський вимагає покарати посадовців, які провалили минулорічне рішення РНБО щодо корупції у ВЛК. Без покарання відповідальних за провал рішення минулорічного, рішення свіже так само зільють в унітаз. Щиро сподіваюся, що цього разу Зеленський буде успішніший. За місяць ми в ЦПК офіційно запитаємо в ОП про стан виконання цього Указу.P.S. При цьому цапом відбувайлом зробили Костіна, в той час як «правоохоронний менеджер» Зеленського - Татаров - керує усім й далі.