Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Полум'я наших душ
Añadido 06 ene. 2025

Полум'я наших душ

@UkrainianMilitaryHonor
Número de suscriptores: 2 084
Fotos: 1,520
Videos: 112
Enlaces: 681
Descripción:
«Історія не є вантажем пам'яті, це полум'я наших душ» (С) Актон
Fuente

Полум'я наших душ | ​​Фортеця Сталінград 31 січня 1943 р. Шифрограмма 6-ї армії в ОКГ (Obe...

Logotipo de la comunidad de telegram - Полум'я наших душ Полум'я наших душ @UkrainianMilitaryHonor
857 Vistas/Alcance 2026-01-31 11:24 Mensaje №3215
​​Фортеця Сталінград 31 січня 1943 р. Шифрограмма 6-ї армії в ОКГ (Oberkommando des Heere) і групу армій "Дон" о 6:15 ранку«Росіяни вже перед дверима. Ми готуємося до знищення».Наступна шифрограма і остання о 7 год.14 хв. «Ми знищуємо».Відповідь шифрограма командувача групи армій "Дон" в 6-у армію:«Бойові камеради 6-ї армії!Ми висловлюємо вам свою подяку за героїчну хоробрість і запевняємо, що виконаємо ваш заповіт.Підписано: фон Манштейн»31 січня Генерал-фельдмаршал Фрідріх Паулюс запропонував Радянському командуванню капітуляцію своєї армії. Було взято до полону весь штаб 6-ої армії разом з Паулюсом, того ж дня склали зброю південна і центральна оточені групи Вермахту в місті. Але північна група, ядро якої складав ХІ армійський корпус, на чолі з генерал-полковником Карлом Штрекером категорично відмовилася виконати наказ Паулюса про капітуляцію. І продовжила чинити опір, тримаючи зв'язок з вищим командуванням та ще координуючи роботу бомбардувальної авіації та скидання постачання. Там же на території Тракторного заводу, тримали натиск і українські добровольці. Це були колишні шуцмани з 143-го і 144-го харківських шуцманшафт батальйонів, які було сформовано взимку-весною 1942 р. в Харкові. Обидва харківські батальйони просувались вперед разом з тиловим командуванням групи армій "Дон", і на кінець 1942 року забезпечували тили 6-ї армії на підступах до Сталінграду і в самому місті. Вже в котлі 12 грудня 1942 року їх залишки, було зведено до складу 2-го Харківського батальйону. Загалом в північній групі також опинилося найбільше колишніх червоноармійців з числа Hiwi. Втрачати їм було нічого. Тому спротив тривав далі.