Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича
Añadido 14 jul. 2024

UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича

@UkrFin
Número de suscriptores: 556
Fotos: 78
Enlaces: 265
Descripción:
Українські фінанси. Авторський канал Тараса Котовича. Новини, аналітика, прогнози. Що буде з курсом, ставками, куди вкладати гроші. Хоч я і працюю фінаналітиком ICU, даний канал відображає мої особисті думки і висновки, і жодним чином не пов'язаний з ICU
Fuente

UkrFin. Про українські фінанси від Тараса Котовича | Déjà vu або другий рік груднева девальваціяВже три тижні як НБУ вийшов...

Déjà vu або другий рік груднева девальваціяВже три тижні як НБУ вийшов за межі того коридору, де дозволяв коливання курсу гривні приблизно чотири місяці. Після стрімкого руху у липні, НБУ намагався не випускати офіційний курс за ₴41.5/$. І ось наприкінці листопада мали майже ₴41.6/$, а в грудні ₴41.7/$, сьогодні ₴41.74/$, а на завтра встановили ₴41.83/$...Чому так і чому саме грудень? Попит на валюту на міжбанку суттєво зріс минулого тижня, і, схоже, це ще не максимум.Погляньмо на минулий рік. У три останні тижні року дефіцит валюти був в середньому по $800 млн на тиждень, а НБУ продавав ці тижні понад $900 млн за тиждень. Що минулого тижня? Дефіцит майже мільярд, інтервенції більше мільярда. І цей тиждень навряд чи буде суттєво відрізнятися. Минулого року за грудень НБУ дозволив курсу піти з ₴36.5/$ на ₴38/$. Зараз за трошки більше ніж два тижні маємо рух лише 20 копійок з початку місяця, з ₴41.6/$ до ₴41.8/$.Тобто, Нацбанк посуває курс, але в умовах ще більшого попиту на валюту і продає більше валюти, дозволяючи курсу рухатися невеличкими кроками. Чого чекати? Як я вже неодноразово писав, орієнтуємось на діапазон ₴42-42.5/$ на кінець року. Просто я очікував що рух буде повільніший і за триваліший період, а НБУ все зібрав на грудень.Звідки попит? Ну кінець року, всі попрокидалися і згадали що не всі контракти позакривали… якось так це виглядає і другий рік поспіль. От вам і Déjà vu.Щиро ваш@ukrfin