Fuente
Канапа | Хуст. Карпатська Україна. Колона українських добровольців. Березень 19...
302 Vistas/Alcance
2026-01-04 12:36
Mensaje №2855
Хуст. Карпатська Україна. Колона українських добровольців. Березень 1939р.Вранці 15 березня штаб НОКУ оголосив мобілізацію. Відділи "Карпатської Січі" в околицях Хусту отримали наказ прибути до столиці Карпатської України. У результаті паралельно із Соймом (парламентом) – обраним напередодні, який ухвалював основні закони новопосталої держави, на сусідніх вулицях формувались бойові підрозділи добровольців. Регулярна угорська армія сформувала для наступу на Закарпаття три бойові групи. Головна мадярська колона, силою двох батальйонів в авангарді, рухалась до Хусту. Першими в бій із цією колоною вступили січовики Севлюшської округи "Карпатської Січі". Створеної нещодавно – додатково до вже наявних, шляхом виділення із Хустської січової округи.На території цієї округи, в Королево, був сильний січовий осередок. Тут ще в січні 1939 року створено перший – поза Хустом – Кіш "Карпатської Січі". Цей вишкільний осередок діяв як регулярний підрозділ, перебуваючи на казарменному положенні. Січовим комендантом.