Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Канапа
Añadido 14 jul. 2024

Канапа

@Sofadream
Número de suscriptores: 2 169
Fotos: 2,500
Videos: 232
Enlaces: 138
Descripción:
Канапа це місце, де ти можеш лампово відпочити від важкої буденності. Цікавий канал для цікавих людей.
Fuente

Канапа | підпільниця ОУН-УПА, розвідниця, зв'язкова, Лицарка Бронзового Хреста ...

Logotipo de la comunidad de telegram - Канапа Канапа @Sofadream
507 Vistas/Alcance 2025-07-12 10:24 Mensaje №2376
підпільниця ОУН-УПА, розвідниця, зв'язкова, Лицарка Бронзового Хреста Заслуги Юлія Ганущак «Галичанка». 1946р. "Коли били в Дрогобичі не витирала кров, аби бачив, що мені робить. Помилування не просила, бо не так була вихована...."Юлія Ганущак народилася в 1914 на Калущині, Прикарпаття. Навчаючись в Дрогобичі вступила до Пласту. З 1930 організація перейша в підпілля, була курінною, збирала кошти на допомогу жертвам голодомору. Була секретаркою просвітницького товариства «Відродження» в Калуші. Організовувала юнацькі гуртки від «Союзу українок» і «Рідної школи» в селах Мостище, Болохів, Бережниця, Збора, Верхня в Калуському повіті. Вчителювала.З лютого 1941 р. через загрозу арешту перейшла у підпілля. З весни 1941-го в ОУН. У травні цього року большевики репресували її батьків як «зрадників батьківщини». З весни 1943 р. до лютого 1944-го була провідницею жіночої сітки Калуського окружного проводу, потім — жіночої сітки і референтури Українського Червоного Хреста Станіславівського обласного проводу ОУН. Від січня 1945 р. Галичанка стала першою референткою УЧХ новоствореного Дрогобицького обласного проводу ОУН. Самовіддану працю Галичанки належно оцінило командування УПА. Наказом Головного військового штабу від 25 квітня 1945 р. її нагородили Бронзовим Хрестом Заслуги.Арештована через зраду 3 червня 1946 р., була під жорстокими допитами спершу у Дрогобицькій, потім Лук'янівській тюрмі в Києві.1 листопада 1946 р. Військовий трибунал засудив Юлію Ганущак до 10 років таборів і 5 років позбавлення громадянських прав. Відбувши 10 років ув'язнення в Мордовії, а потім Новосибірську 1956 р. повернулася в рідний Довпотів з інвалідністю І групи."