Fuente
Служба безпеки України | За матеріалами СБУ засуджено подружжя агентів фсб, які наводили російс...
70 200 Vistas/Alcance
2025-11-20 14:00
Mensaje №16285
За матеріалами СБУ засуджено подружжя агентів фсб, які наводили російські «Гради» на Сумщину та закликали здаватися рашистамЗа доказовою базою Служби безпеки по 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримала агентурна пара фсб, яку затримали у квітні 2024 року у Шосткинському районі Сумщини.Як встановило розслідування, зловмисниками є чоловік та його дружина, котрі на замовлення окупантів наводили по регіону російські реактивні системи залпового вогню БМ-21 «Град».Основними «цілями» ворога були підрозділи Сил оборони, які захищають північно-східні кордони України.За даними слідства, спочатку фсб через Телеграм-канал завербувала 63-річну жінку, яка потім залучила до співпраці з рашистами свого 68-річного чоловіка, що поділяв її прокремлівські погляди.Встановлено, як зрадники на власному авто об’їжджали прикордоння Сумщини, де відстежували позиції українських захисників та «звітували» кураторові з рф.Також чоловік у спілкуванні з оточуючими виправдовував збройну агресію рф та закликав, щоб українці склали зброю перед рашистами.Співробітники Служби безпеки затримали агентів «на гарячому», коли вони виїхали на нову розвідвилазку.Тоді у них вилучили смартфони із позначеними геолокаціями Сил оборони на гугл-картах та контактами з куратором від фсб.За матеріалами контррозвідки та слідчих Служби безпеки суд визнав обох зловмисників винними за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану).Фігуранта-чоловіка додатково визнано винним за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).Розслідування проводили співробітники СБУ в Сумській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.