Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Постдієтичний синдром
Añadido 06 dic. 2025

Постдієтичний синдром

@PostDietSyndrome
Número de suscriptores: 778
Fotos: 173
Videos: 8
Enlaces: 42
Descripción:
Якщо я зможу допомогти хоча б одній з вас, то знатиму, що робила це недаремно ❤️‍🩹 @postdiietsyndrome
Fuente

Постдієтичний синдром | ️Слухала сьогодні лекцію Н.Наумової "Нейроендокринні фактори при розла...

Logotipo de la comunidad de telegram - Постдієтичний синдром Постдієтичний синдром @PostDietSyndrome
689 Vistas/Alcance 2025-10-02 18:11 Mensaje №326
🖇️Слухала сьогодні лекцію Н.Наумової "Нейроендокринні фактори при розладах харчової поведінки" Залишаю трішки цікавого для вас:1️⃣У мозку є дві системи харчування — і вони змагаються між собою.Гомеостатична каже нам: "Їж, бо тілу потрібна енергія".Гедонічна каже: "Їж, бо це смачно й приємно, навіть якщо ти ситий/-а".Саме гедонічна система пояснює, чому ми можемо доїсти торт після обіду, хоч голоду вже немає.2️⃣Лептин — "гормон ситості" потрібен для статевого дозрівання.Дівчині для початку менструацій треба мінімум 13-17% жиру. Якщо жирової тканини недостатньо — пубертат затримується.3️⃣Сон напряму впливає на апетит через "гормон сну" раптин.Якщо сон порушений, рівень раптину знижується → мозок думає, що тіло голодне → ми їмо більше. Тому недосипання саме по собі сприяє набору ваги.4️⃣"Гормон голоду" грелін впливає не тільки на апетит.Він регулює сон, настрій, пам’ять, реакцію на стрес, навіть формування кісток. При стресі його дія на систему винагороди посилюється — тому "заїдання стресу" має реальне біологічне пояснення.5️⃣Легка ейфорія від голоду — дія гормону орексину, який стимулює апетит і збільшує витрати енергії одночасно. Цей механізм необхідний нам для виживання, щоб ми завжди могли піднятись, знайти мамонта, забити його і ще й встигнути посмажити і не загинути від голоду 🦣