Fuente
Локальна історія | Подорожі галичан до Північної Європи у міжвоєнний період виділяються з...
597 Vistas/Alcance
2025-08-25 12:35
Mensaje №5062
Подорожі галичан до Північної Європи у міжвоєнний період виділяються з-поміж інших, наприклад до Кракова, Відня, Праги чи Варшави. Тогочасні політичні реалії, транспортне сполучення, культурна та історична спорідненість, знання мов (польської та німецької) сприяли частішим та комфортнішим мандрівкам галичан до цих міст. Північ Європи була далекою екзотикою, яку в ті часи активно рекламували та “відкривали” для галичан різноманітні туристичні бюро. Наприклад, у Львові існувала філія відомого польського бюро “Лінія Ґданськ Америка”, яка у 20-30-ті роки займалася перевезенням емігрантів із Галичини до Північної Америки та організацією різноманітних турів європейськими містами. На сторінках газети “Діло” можна натрапити на оголошення про "виїзд за границю без пашпортів та віз", які містили описи маршрутів. Серед них трапляються тури і до Скандинавії. Можемо припустити, що саме завдяки турам цього бюро чимало галицьких туристів могли подорожувати Балтійським і Північним морями та скандинавськими країнами.У міжвоєнний період на сторінках газети “Діло” часто публікували статті, в яких описували “вражіння” галичан про їхні закордонні мандрівки. Вони добре ілюструють цікавість жителів Галичини до різних країн Європи, які були тогочасним еталоном добробуту і стабільності, а також їхнє прагнення запозичувати успішні європейські реформи та нововведення на батьківщині.На сторінках газети “Діло” натрапляємо на два цікаві тревелоги про поїздку до Швеції та відвідини Стокгольма. У них однакові назви — “З подорожі до Швеції”. Перший тревелог був написаний Василем Мудрим, який працював у газеті “Діло” з 1923 року, а у 1927—1935 роках був головним редактором часопису. Його поїздка до Швеції відбулася у 1934-му, тому можна припустити, що завдяки посаді його дуже розлогі подорожні враження були опубліковані на сторінках аж дев'яти номерів цієї газети.Інший тревелог належить львівському адвокату Євгену Жизневському, який у 1937 році відвідав декілька міст у Швеції і також певний час перебував у Стокгольмі. Пропонуємо ознайомитися із вибраними фрагментами цих “вражінь” про столицю Швеції ↓https://localhistory.org.ua/texts/chitanka/progulki-ta-vrazhinnia-galichan-pro-pivnichnu-ievropu-stokgolm-ochima-dvokh-lvivian/