Fuente
Першоджерела. Ігор Фріс | Після посту про висновки щодо термінів роботи реєстрів, відверто відпо...
1 800 Vistas/Alcance
2025-01-08 06:41
Mensaje №598
Після посту про висновки щодо термінів роботи реєстрів, відверто відповідав всім на питання, які задавали. Розумію, що правова обізнаність щодо оформлення нерухомості в людей відсутня абсолютно і вони вважають, що сам реєстр нерухомості є панацеєю в оформленні прав. Тому спробую дещо пояснити всім більш детально. Для оформлення договорів щодо відчуження або переходу прав або реєстрацію обтяжень на нерухоме майно, потрібен не лише реєстр нерухомості. Це багаторівнева робота з іншими державними і єдиними реєстрами. Боржників. Санкцій. Апостилів. Обтяжень. Кадастрів. Бланків. Довіреностей. Юросіб. І нарешті нерухомості. Тому для оформлення договору потрібно щоб працювали всі ці реєстри, або саме ті, які необхідні для оформлення.Наприклад юросіб, якщо стороною є юридична особа. Має бути налагоджений внутрішній звʼязок між цими реєстрами для їх взаємодії між собою. Мають бути сформовані та верифіковані електронні ключі в тих в кого вони мали строк дії до 01.01. Лише за цих умов договори можуть бути посвідчені нотаріусами. Запуск одного з реєстрів не вирішить проблему. Тому чекаємо комплексне рішення від НАІС, який робить все для цього можливе. ПС. Вчора ми обговорили і в принципі підтримали формування принципу наявного правовстановлюючого документа на нерухомість, яким колись було свідоцтво про право власності. Папір є папір. Мій принцип.