Fuente
Дмитро Разумков_Офіційно | З 8,1 млрд доларів від МВФ треба сплатити 71% на обслуговування боргів...
2 170 Vistas/Alcance
2026-04-29 12:23
Mensaje №4802
З 8,1 млрд доларів від МВФ треба сплатити 71% на обслуговування боргів, які влада понабирала у того ж самого МВФ раніше! Ще зовсім недавно урядовці лякали: «все пропало», МВФ не дасть грошей, якщо Парламент не проголосує за підвищення податків, яке знищило б українських підприємців.На щастя, Верховна Рада не стала підписувати смертний вирок для малого бізнесу і не проголосувала за введення ПДВ для ФОПів. І тоді уряд був змушений зробити те, що раніше називав «неможливим» – сісти за стіл переговорів і домовлятися з МВФ. Тепер це рішення щонайменше відтерміновано, як і питання оподаткування посилок з-за кордону. Нам розповідали про кредити як про порятунок. Але не говорили, що з 8,1 млрд доларів отриманого траншу 71% потрібно сплатити назад на обслуговування інших кредитів від МВФ, які раніше понабирала українська влада. Тобто однією рукою держава бере кредит, підвищує податки, знищуючи бізнес, а іншою – майже одразу повертає ці ж гроші іншим кредиторам! Це замкнене коло боргів – без розвитку економіки, але зі знищенням тих, хто реально наповнює бюджет!За роки повномасштабної війни Україна вже витратила 1,3 трильйона гривень лише на обслуговування боргів. Це сума, співмірна з бюджетом країни за 2021 рік! І ці зобов’язання лежать на плечах українців, кожен з який сьогодні винен понад 8 тисяч доларів!Тому якщо постане вибір: знищити українських ФОПів заради кредиту чи зберегти підприємців і економіку – я завжди оберу друге. Бо економіка тримається саме на людях, які працюють, створюють робочі місця і наповнюють бюджет!