Fuente
Дмитро Разумков_Офіційно | Майже 22 грн за світло + нові податки = вирок для ФОПів‼️У січні ціна ...
2 240 Vistas/Alcance
2026-02-10 16:14
Mensaje №4688
Майже 22 грн за світло + нові податки = вирок для ФОПів‼️У січні ціна електроенергії для підприємців з урахуванням транспортування злетіла до 21,84 грн за кіловат. Ще недавно було близько 11 грн. Але навіть ці захмарні цифри – не весь масштаб проблеми. У Києві цими днями світло є лише по 3–3,5 години на добу. В інших містах ситуація не набагато краща. Щоб працювати, бізнес змушений переходити на генератори. Не враховуючи вартості самого обладнання, це ще й додаткові витрати на пальне, обслуговування, ремонти, логістику. У підсумку реальна вартість електроенергії для бізнесу зростає в 3–3,5 рази порівняно з роботою від мережі. У таких умовах підприємці не заробляють – вони просто намагаються вижити.Замість того щоб підтримати бізнес у час війни та відключень, влада робить протилежне – добиває ФОПів, протягуючи нові податки у вигляді обов’язкового ПДВ. А потім дивується, чому в бюджеті не вистачає грошей.Але це – наслідок рішень цієї ж влади і пряма її відповідальність. Коли бізнесу створюють умови, в яких працювати неможливо, він або закривається, або йде в тінь, або виїжджає з країни. У підсумку – немає надходжень у бюджет. Щоб врятувати економіку, потрібні рішення, які дозволять підприємцям пережити цей період. Одне з них – законопроєкт «Розумної Політики» №15010, який передбачає скасування податків для ФОПів на перший квартал цього року із автоматичним продовженням ще на три місяці, якщо ситуація не покращиться.Час виконати й публічну обіцянку президента – встановити мораторій на підвищення податків під час війни і щонайменше рік після її завершення. Саме це передбачає наш законопроєкт №15012, який також повертає податки до рівня перед їх підвищенням у 2024 році.Щоб дійсно наповнити бюджет, влада мала б зайнятися реальними проблемами – подоланням корупції на митниці та боротьбою з контрабандою. Натомість вона вигадує нові податки: на посилки, на продаж старих речей через онлайн-платформи, на все, до чого можна дотягнутися.Досить знущатися з тих, хто ще тримає економіку на плаву! Парламент має голосувати за рішення для людей, а не за папірці, які не рятують ні бізнес, ні країну.