Fuente
Деколонізація.Україна | Чому Короленко не ок?Владімір Короленко писав твори виключно російсько...
1 600 Vistas/Alcance
2025-03-14 20:10
Mensaje №19443
Чому Короленко не ок?Владімір Короленко писав твори виключно російською мовою. Він російський письменник, на чому сам наполягав у епістолярії та статтях. Зокрема: «Ну да, – я русский писатель, Владимир Короленко. Что ж из этого?».У 2002 році у Москві побачила світ книга авторства Владіміра Короленка «Была бы жива Россия». У ній оприлюднено публіцистику останніх років життя. У статті «Трагедія колишніх офіцерів» Короленко зазначив: «…Я вважаю, що програма генерала Денікіна, якщо її провести до кінця, дає приблизно те, на чому могло б урешті-решт заспокоїтися розбурхане море російського життя для відпочинку і нового руху...».У книгу Владіміра Короленка «Была бы жива Россия» було вміщено й статтю «Український шовінізм». Написати її Короленка підштовхнув інцидент, що стався у Харкові навесні 1918 року, коли під час виступу есера Лєбєдєва харків’яни почали вимагати, щоб той виголошував промову українською мовою. У цьому Короленко побачив «….грубе національне зазнайство і марнославство…».Матеріалу доволі багато. Якщо комусь буде цікаво - зробимо великий аналітичний матеріал про це.