Fuente
Arsenal Art Space | 26 грудня 1974 р. у СРСР оголошено про видачу паспортів сільським жите...
335 Vistas/Alcance
2024-12-26 18:51
Mensaje №1451
26 грудня 1974 р. у СРСР оголошено про видачу паспортів сільським жителям. До того селяни - кріпаки не мали права на виїзд за межі колгоспу. Пам’ятайте, українці, про радянське кріпацтво !В колгоспах дуже важко селяни гарували,Без вихідних на полях з світанку працювали, Заробляли не гроші, їм писали трудодні,Ставилась « палочка» за пророблені ними дні.Людям за роботу давали облігації, Гроші не платили, нищили нашу націю,Тяжко жилось колгоспникам в радянські роки,Люди були безправні, державні кріпаки! За рахунок підсобного господарства – живи,Ще воєнні займи, облігації – бери!Податок на всі фруктові дерева – платили,Натурподаток: яйця, шкури – носили! У селах запровадили радянське кріпацтво, Де було приховане від світу – страшне рабство!Безправний селянин паспорта мати не смів,Морений голодоморами, – гірш раба жив!Лише в 1966 колгоспникам трудодні відмінили,А в 1974 році в селах людям паспорти вручили.Пам’ятайте, українці, як нас трамбували,Потрібно, щоб історію Ви не забували! Жанна Франчук