Все свідчить про підготовку війни росії з Європою. Уряд рашистів схвалив розірвання угод про співпрацю у військовій сфері з Німеччиною, Польщею, Румунією, Чехією, Хорватією, Нідерландами, Бельгією, Норвегією і Данією та меморандуму з Великою Британією. Це означає повне припинення військових контактів, що є прямим сигналом про наміри. У квітні цього року режим рашистів денонсував угоду з Норвегією, Швецією і Фінляндією про співпрацю у Баренцевому морі та Євроарктичному регіоні.Заяву путіна про відсутність намірів нападати на Європу можна порівняти з аналогічними заявами лідера русофашистів із запереченням планів нападу на Україну.Чи є у росії сили на повномасштабну війну? Ні. Але на гібридну є. І нові технології убивства вони розвивають дуже активно. Критичний період - це 2026-2027 роки. В цей час загроза буде максимальною. Рашисти не хочуть миру. Це треба прийняти як невідворотнє. Вони тягнуть час і грають в перемовини, але готуються до нової війни. Ми разом з партнерами маємо технологічно випередити ворога. Інших варіантів немає. Партнери це розуміють. Влада України не дуже - бо досі не перебудований відбір. Контракти отримують свої, а не найкращі. Гроші витрачають на схеми, а не на посилення військово-промислового комплексу. Якщо змін не настане вже, буде велика біда. А як це розуміння вбити в голови Зеленського і компанії я не знаю.
Досі немає відповіді як потрапили в Україну знайдені у Міндича долари, марковані банками Федеральної Резервної Системи США. Слід точно є, оскільки готівка потрапляє в Україну через банки-кореспонденти в Європі і потім до замовника кеша в Україні. Тільки досі тиша. Нацбанк, який понад місяць тому обіцяв на ТСК зайнятись цим питанням, зайнявся натомість іншою справою. Перейменування копійки на шаг, яку керівництво НБУ пробивало із неймовірною силою виявилось важливішим, ніж знайти сліди корупції в банківській системі. І це мовчання банківських ягнят зашагає Україну у пастку. Світова преса пише, що розкрадання $100 млн з «Енергоатому» було неможливим без сприяння або свідомої злочинної бездіяльності банківської системи, яку контролює НБУ. Автори статті назвали це ефектом собаки, що не гавкала. Бо хазяїн дав команду «сидіти!» І Нацбанку і Державному фінансовому моніторингу. Головний маркер корупції – повна відсутність звітів про підозрілі транзакції (STR) від банків щодо фігурантів схеми Міндіча. Ситуація, коли $100 млн проходять через систему без жодного «червоного прапорця», свідчить про ручне керування фінмоніторингом з командою «засліпни!» на ці фокуси, яку голова фінмону Пронін виконав на відмінно. На частині чорної готівки (з $4 млн), яка вилучена НАБУ, стоїть маркування державного «Сенс-банку». Кошти для корупційних «бек-офісів» видавалися через його каси цього. Як мільйони гривень готівкою могли покинути банк без спрацювання фінмоніторингу – питання. Та державну кишеню друзі президента використовували як власну. І тут варто окремо згадати заступника голови Нацбанку Дмитра Олійника. Є дані, що саме він був куратором нагляду і в певні моменти наглядав кудись вбік. Коли корупційні гроші мародерів Міндича йшли на потрібні рахунки і що мовчання стало для нього золотом. Його родина має елітну нерухомість в Дубаї, що відображено у кримінальному провадженні НАБУ, яке розслідує незрозумілі багатства посадовця. При цьому український бізнес мені з кількох джерел підтвердив діяльність Олійника, яка скидається на корупційну – це використання наглядових повноважень на підприємців при створенні комфорту для схематозників. Ця репутаційна пляма абсолютно не хвилює голову Нацбанка Андрія Пишного – він займається шагами. Подвійні стандарти НБУ і Держфінмоніторингу прямо б’ють по довірі до фінансової системи. Поки Нацбанк блокує картки волонтерам і пенсіонерам за дрібні перекази, топ-корупціонери безперешкодно ганяють мільйони доларів. Система працює як каральний меч для «маленьких людей» і як сервіс для «недоторканних». Це також і загроза втрати довіри Заходу. Скандал б'є по найболючішому – фінансовій допомозі. Якщо партнери з МВФ та Євросоююзу побачать, що керівництво НБУ покриває відмивання грошей чи посадовців, які цю пральню кришували, це стане черговим аргументом для скептиків проти продовження фінансування Україні. І тоді байдуже буде як називатиметься розмінна монета – копійка чи шаг, бо розмін інтересів України на інтереси владних мародерів стане фатальним для економічної і фінансової системи України.
Зеленський заявив, що підтримує вибори онлайн для українців за кордоном. Зараз я поясню чому це абсолютно незаконно, антиконституційно та й в принципі неможливо зробити технічно.Почнемо з бази. Стаття 71 Конституції. "Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і ПРЯМОГО виборчого права шляхом ТАЄМНОГО голосування.Виборцям гарантується ВІЛЬНЕ волевиявлення". Запам'ятаємо це, особливо виділені слова.У випадку онлайн голосування неможливо зберегти дві обов'язкові речі - пряме голосування і таємницю. Якщо обирати через ДІЮ, яка наразі є єдиним готовим інструментом, то вона ідентифікує виборця, голос виходить з системи і залишає цифровий слід. Отже, таємниця порушена. Якщо ж без ідентифікації виборця, то порушується норма прямого волевиявлення - хто гарантує, що голос віддає саме той громадянин, а не інший? Ніхто. Так само неможливо проконтролювати і вільне волевиявлення - чи ніхто не тисне на виборця, який з телефоном в руці зібрався голосувати.І немає жодного технічного рішення як зробити онлайн-вибори відповідними Конституції!Далі. Якщо хтось з кандидатів завимагає перерахунок голосів, то в цифровому варіанті це зробити неможливо. Навіть блокчейн не допоможе. Довести, що голос був відданий людиною, а не згенерований під час втручання в систему можна, але на перевірку піде чи не весь термін новообраного президента. Я не буду втомлювати нудними правовими деталями, та вже перерахованого досить, щоб таке голосування не визнала опозиція, бо всі сервера контролюються владою. Та і міжнародна спільнота теж. В такому варіанті це шлях не в Євросоюз, а в протилежний бік. У 2018 році Єврокомісія зробила висновок, що жоден варіант дистанційного голосування в неконтрольованому середовищі не зможе забезпечити той рівень прозорості і безпеки, який є на звичайних виборчих дільницях. Лише не зайве нагадати, що ДІЯ вже кілька разів "лягала" під час масових голосувань типу Євробачення. А хакерські атаки рашистів призводили до величезних проблем в реєстрах Мінюста. Ми хочемо, щоб ворог корегував онлайн-голосування? Сподіваюсь, тут суперечок не буде.Чи є альтернатива? Так. Моддова організовувала на виборах достатню кількість закордонних виборчих дільниць поза межами консульств. Для цього вони проводили перемовини з владою країн, де компактно мешкають громадяни Молдови і домовлялись про надання приміщень для голосування. Це займало від 4 місяців до півроку. Тож, можна починати зараз. Думаю, Україні не відмовлять.А якщо Зеленський і далі наполягатиме на онлайн виборах, значить чесні вибори йому не потрібні. Значить нам знову доведеться діяти як раніше при спробах узурпувати владу.
Влада плює народу між очі всіма можливими їй засобами. Після корупційного скандалу премʼєрка Свириденко розповідала про аудиторську перевірку державної компанії «Енергоатом», де Міндич і компанія отримували відкати на закупівлях? Так твердо вона пообіцяла, безкомпромісно! І активні громадяниихотіли би побачити хто де з президентських друзів крав.А ось і відповідь від Рахункової палати, яка і проводить перевірку надходжень-витрат. Не буде перевірки ані цього року, ані наступного! Чому? Ви не повірите - працівники Рахункової палати перевантажаться! Важко буде бідосям. Тобто, не треба суспільству знати наслідки корупційних дій друзів президента! Підписала цей плювок голова Рахункової палати Ольга Піщанська. Нагадаю, що її сестра Світлана, згідно з електронною декларацією Зеленського, є фінансовою розпорядницею родини президента.Мафіозна система бореться за виживання. І цим убиває Україну. Тому, ми будемо і далі робити все можливе для знищення спрута. Поки його щупальця лише трохи підрубали.
Рашисти розбили всі електропідстанції в Одеській області. Блекаут. Зникло світло і звʼязок.Я вже не буду нагадувати плівки Міндича, ле друзям президента було «дєнєг жалко» на захист енергетичної інфраструктури. Я знадаю про інше. У липні 2023 року РНБО визначило розгалужену малу і середню енергогенерацію пріоритетом. З того часу людина зрадника України і гєроя росіі Андрія Деркача, призначена туди за рішенням Зеленського і Єрмака, в Міністерстві енергетики саботувала рішення РНБО. Скоро я доберу матеріали і оприлюдню дані як на посаді міністра Галущенко особисто зупинив завезення і встановлення когенераційних установок. Призначених якраз для Одещини і Миколаївщини. Якби ці установки середньої потужності були вплетені в енергомережу, тотального блекауту не було би. Проте, Галущенко досі навіть не підозрюваний. Натомість, топ-посадовців з російським слідом більшає: першим заступником генерального прокурора стала Марія Вдовиченко. Її брат і батько добровільно взяли собі російське громадянство після початку війни з рф. Вона напряму пов’язана з головою Одеської обласної військової адміністрації Кіпером та його близьким другом Єрмаком. От і складайте в таких умовах, дорогі українці, з букв о, п, ж, а слово «перемога». Головне висловити ще одну всеохоплюючу підтримку президенту.
Свого часу Коломойський купив 95 Квартал, але тепер він, таке враження, у ньому сам виступає. Сьогодні це було смішно. І не тільки через байку про парабелум для убивства Міндича з посольства України в Ізраїлі. Роздягнений своїми ж творіннями олігарх, каже, що не перераховував відмиті з ПриватБанку $41 млн на офшори Зеленського і його квартальних друзів, про які я казав майже 7 років тому. Так він іншого і сказати не може! Інакше це визнання власної участі у відмиванні коштів. А факт переведення грошей підтвердили і незалежні журналісти-розслідувачі зі Слідство.Інфо у співпраці з OCCRP. Решта виступу виглядали так само жалюгідно, як і виступи «кварталу».У всьому цьому шоу я побачив, що Коломойський грає на публіку варʼята для привернення уваги. Щоб за лаштунками вести торгівлю з людьми Зеленського для виходу на свободу після звільнення Єрмака. Екс-олігарх вважав, що з тими, кого привів до влади, він залізно домовився пересидіти пару років в українській вʼязниці щоб не потрапити в американську назавжди. Але творіння мало непомірні апетити і вирішило позбутися творця: правоохоронці почали засипати Коломойського справами і в той час руками його ж колишньої шістки Міндича відбирали 1+1, Укрнафту, завод Ізумруд ітп. І тепер колись впливовий персонаж, який вважав що вершив долями, опинився у ситуації, яку заслужив - на касі наприкінці супермаркету, де доведеться і заплатити, і залишити те, що набрав.
Знаєте що зараз дуже шкодить країні? Глупство і пафос. В той час, коли зараз вирішується яка Україна буде внаслідок війни, нам треба максимально адекватно оцінювати ситуацію і робити такі самі адекватні висновки для прийняття раціональних, а не емоційних рішень. Особливо коли ворог в росії, на жаль, діє максимально раціонально. Коли оприлюднюють факти корупції влади, чую крики, що треба мовчати, бо це шкодить іміджу. Я щойно з Німеччини і там про всі фокуси зе-влади знають давно. Якби суспільство і антикорупційні органи мовчали, то нас в Євросоюзі сприйняли би за толерантне до корупції суспільство, якому не варто давати віру у європейське майбутнє. А наші голоси проти мародерства і свавілля навпаки дали партнерам надію.Коли внаслідок блекаутів я чую совкові заклики закрити рота і терпіти чи пафосні дурощі на кшалт «хай будуть благословенні тисячі генераторів», мені шкода, що люди з патріотичними настроями самі стимулюють владу до безкарності і безвідповідальності. Четверту осінь і зиму рашисти бʼють по великій енергогенерації. Четвертий рік влада неспроможна побудувати мережу з малої та середньої генерації, яка дозволила би звести необхідність відключення до мінімуму - бо нищити таку мережу складно і неефективно. Але про зрадницькі дії влади кликуші чомусь воліють мовчати.Я невдовзі оприлюдню шокуючі факти як Галущенко і Чернишов зірвали програму встановлення безкоштовних когенераційних установок за рахунок партнерів, натомість завимагали витратити кошти саме на генератори.Треба бути свідомими, що росія наш ворог був століттями і таким залишиться. Тварі будуть шкодити нам завжди, зі зброєю чи гібридно. Ми менші за них, тому маємо бути набагато розумнішими. Пафос і камлання про чергову незламність нас незламними не зробить. А адекватність і раціональність - так. Щоб прийти до цих якостей, треба спочатку стати чесними з самими собою і зрозуміти усі причини та наслідки, а не вибіркові. Тільки таким чином вистоїмо.
Місяць цікавих аудіозаписів продовжила Америка. Агентство Bloomberg виклало стенограми розмов Дмитрієва і Віткоффа з радником путіна Ушаковим про те, як вони маніпулювали Трампом, як радили путіну маніпулювати Трампом і як створювали «мирний план» російського походження, який намагались всунути Україні. Завдяки підтримці європейських партнерів останнє не вдалося.Ці розмови відкрили не тільки наведені факти. Вони довели, що росія знайшла ключ до Трампа через клямку Віткоффа і користувалась нею як сама хотіла, знаючи всі слабкі сторони, якими можна гратись. Україна при цьому не мала можливості протидіяти російському впливу через відсутність довірливих комунікацій з Білим Домом. А завдяки давнім протиріччям команди Зеленського з Трампом і незабутньому вечірньому кварталі в Білому Домі, ці відносини були мʼяко кажучи прохолодними.Зараз, за логікою, російська клямка має бути відірвана, але ворог буде шукати нову. Цей час дає Україні вікно можливостей знайти з американцями свій момент довіри. Головне, не показувати в це вікно непристойних жестів.
Такого рівня цинізму і нахабства я уявити не міг! Якщо це підтвердиться, то це свідчитиме: захист крадіїв і накраденого не просто важливіший за захист інтересів України - влада готова йти на катастрофічні наслідки для держави. Повторю - якщо нижче наведене підтвердиться.Тепер переклад цитати зі свіжої статті у Wall Street Journal:Високопоставлений чиновник США сказав, що Україна значно змінила один з 28 пунктів («мирного плану» - прим.) у версії, яка з'явилася в Інтернеті. Вочевидь, щоб викрити передбачувану корупцію, проект закликав до аудиту всієї міжнародної допомоги, яку отримала Україна. Але текст був змінений, щоб сказати, що всі сторони отримають "повну амністію за свої дії під час війни
Прочитали? Видихаємо. Тобто, не стільки капітуляція по суті інших пунктів схвилювала українських переговорників, за версією WSJ. Їм муляв антикорупційний аудит! І вони його погодились замінити на повну амністію всіх?! Тобто, і путіна, і безпосередніх учасників воєнних злочинів?! Та навіть і сам по собі, без згаданої заміни цей пункт так званого «мирного плану» є категорично неприйнятним, оскільки безкарність породжує нові злочини. Але пояснення щодо інформації WSJ мають бути надані негайно!
Посилені відключення електроенергії - це прямий наслідок двох речей: рашистських обстрілів енергомереж Енергоатома і корупції під дахом Зеленського.Російські обстріли тривають четверту осінь поспіль. Про корупцію в Енергоатомі я пишу протягом двох з половиною років. Президент все знав і його реакція свідчить, що він був і в темі, а можливо і в долі. Це вже має зʼясувати слідство.На плівка Міндича фігуранти напряму говорять про те, що їм шкода грошей на захисні споруди для обʼєктів Енергоатома. Це зрозуміло - такі витрати заважали вкрасти більші кошти на інших оборудках. А результат цих мародеських оборудок ось: внаслідок вчорашньої атаки рашистів на незахищені енергорозподільчі обʼєкти довелося знижувати потужність на трьох атомних станціях - Хмельницькій, Рівненській і Південноукраїнський. Через руйнування мереж їм просто немає куди віддавати електроенергію. Тому, її стало ще менше.Зате Алі-Баба вріс в Печерське гетто. І хай пів країни сидить в темряві і холоді, зате казковий схематозник найвеличнішого продовжує зі своїми розбійниками виймати з України все, що тільки може.