Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Закарпаттяобленерго. Офіційно.
Added 14 Jul 2024

Закарпаттяобленерго. Офіційно.

@zakarpatenergyofficial
Number of subscribers: 92 409
Photos: 6,070
Videos: 404
Links: 3,890
Description:
Офіційний канал ПрАТ "Закарпаттяобленерго» Новини. Оголошення. Актуальна інформація про перерви в електропостачанні. Кол-центр: 0800501620 Сайт: zakarpat.energy Fb: www.facebook.com/Zakoblenergo/

👥 Number of subscribers

92 409
Average/Day:: -67
Average/Week:: -434
Average/Month:: -2212

👁️ Average views per message

16 007
Average/Day:: 19,700
Average/Week:: 14,143
ERR: 17.32%

📊 Messages per Day

3.1
Last day: 3
Week average: 3
Average per day: 3.1

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

❗️До уваги побутових споживачів, які використовують електроенергію на непобутові потреби!Нагадуємо: побутовий споживач у разі використання електроенергії на непобутові потреби зобов’язаний НЕГАЙНО припинити таке використання, звернутися до ОСР та постачальника для врегулювання питання договірних відносин згідно з відповідним тарифом та ціною. Це стосується: підприємницької, господарської та незалежної професійної діяльності; надання платних послуг; здійснення нотаріальної діяльності; діяльності дата-центрів, центрів обробки даних; діяльності зі створення віртуальних активів (майнінгу); надання платних послуг, у т. ч. у сфері сільського/зеленого туризму.На об’єкті такого побутового споживача має бути встановлений окремий комерційний облік електроенергії!👉Якщо такий факт у побутових споживачів виявить ОСР, споживачу буде здійснено перерахунок за фактично спожиту електроенергію за комерційним тарифом за попередні 6 місяців!Звертайтесь самостійно для врегулювання договірних відносин!
❗️Україна розвиває співпрацю з Міжнародним енергетичним агентствомКабінет Міністрів України схвалив проєкт Спільної робочої програми між Урядом України та Міжнародним енергетичним агентством (МЕА) на період 2025-2026 років та уповноважив міністра енергетики України Германа Галущенка підписати її.💬“Співпраця з Міжнародним енергетичним агентством дозволяє нам не лише відновлювати енергосистему після руйнувань, але й будувати енергетичне майбутнє, яке відповідає сучасним викликам. Ця програма — наш спільний план дій для зміцнення енергетичної безпеки, розвитку «зелених» технологій та інтеграції до європейського енергетичного простору. Ми маємо унікальну можливість зробити українську енергетику прикладом стійкості та інновацій”, - зазначив Герман Галущенко. Схвалена програма базується на досягненнях 2023–2024 років та визначає пріоритети співпраці на 2025–2026 роки, зокрема: 🔸 виконання стратегічних документів, таких як Енергетична стратегія України до 2050 року та Національний план з енергетики і клімату до 2030 року; 🔹 розвиток відновлюваної енергетики та підвищення енергоефективності; 🔸 інтеграцію енергетичного сектору України до європейських енергетичних ринків; 🔹 створення ринків біометану та низьковуглецевого водню; 🔸 посилення безпеки енергетичної системи, включаючи диверсифікацію джерел енергії та впровадження «розумних мереж»; 🔹 удосконалення механізмів збору, аналізу та використання енергетичних даних.Програма є стратегічним кроком на шляху до посилення енергетичної незалежності України та виконання міжнародних зобов’язань у рамках Паризької угоди. Вона також спрямована на покращення стійкості енергетичного сектору, інтеграцію сучасних технологій та створення сприятливих умов для інвестицій у відновлювану енергетику.📌 ДовідковоУкраїна приєдналася до Міжнародного енергетичного агентства у липні 2022 року, ставши 11-ю країною-асоційованим членом. За цей час було реалізовано низку ініціатив, включаючи інтеграцію української енергосистеми до ENTSO-E, розроблення програм підтримки енергоефективності та запуск ринкових механізмів для розвитку відновлюваних джерел енергії.Програма 2025–2026 років дозволить закріпити ці досягнення та перейти до реалізації нових завдань у співпраці з МЕА.
​​В умовах постійних ворожих атак на українську енергосистему, побудова децентралізованої генерації – питання надзвичайної важливості. Принцип тут дуже простий: заміщення великих електростанцій роззосередженими по всій території України невеликими генеруючими установками такої ж сумарної потужності. Така енергосистема є значно менш вразливою до ворожих ракет і дронів, а відповідно – значно стійкішою, здатною забезпечити українців електроенергією навіть в екстремальних умовах. Відповідно до вимог законодавства, НЕК «Укренерго» не може бути оператором жодної електростанції – малої чи великої. Втім, наша компанія опосередковано впливає на розвиток децентралізованої генерації. Так, у 2024 році ми придбали на довгострокових спецаукціонах допоміжні послуги об’єктів генерації загальною потужністю близько 600 МВт. Майже 500 МВт із них – це послуги нових об’єктів генерації, що мають побудуватись і з’явитись в українській енергосистемі до жовтня наступного року (377 МВт) та з 1 січня 2026-го (близько 100 МВт). Завдання у всіх цих потужностей – одне: допомагати у збалансуванні енергосистеми, збільшуючи або зменшуючи генерацію за командою диспетчера. Щодо вже введених в експлуатацію у 2024 році обʼєктів розподіленої генерації – значна їх частина підключена до технологічних мереж споживачів (промисловості та бізнесу) і працює на задоволення їхніх власних потреб. Переважно, це невеликі установки – до 20 МВт встановленої потужності. Це, безумовно, позитивно впливає на безпеку постачання електричної енергії як для самих цих споживачів – так і на зниження загального рівня споживання в ОЕС України. Завдяки цьому відбувається зменшення навантаження на енергосистему в пікові години та пом'якшуються наслідки вимушеного застосування заходів обмеження споживання в умовах енергодефіциту. НЕК «Укренерго» пропонує власникам побудованих бізнесом та промисловістю генеруючих установок скористатися перевагами наявної моделі ринку електричної енергії – і теж брати участь у наданні допоміжних послуг.
За період від початку повномасштабного вторгнення – НЕК «Укренерго» вдалося залучити понад 1,5 мільярда євро міжнародної підтримки. Про це під час форуму «Energy Day 2024», що був організований Європейською Бізнес Асоціацією, повідомив директор з інвестицій компанії Олег Павленко. За його словами, це включає як кредитні кошти, так і гранти разом з донорською допомогою у вигляді техніки та обладнання. Як наголошує директор з інвестицій «Укренерго», подальше залучення міжнародної та внутрішньої підтримки – критично важливе для компанії. «Ми розуміємо, що «Укренерго» зараз більше сфокусоване на відновленні мережі, на забезпеченні її фізичного захисту, оскільки обстріли енергосистеми, які почались у минулому році, досі тривають. Водночас, ми хотіли б наголосити, що компанія орієнтується також і на подальший розвиток та модернізацію системи передачі. Ми всі знаємо, що наша енергосистема була побудована за радянських часів. Для прикладу – протяжність мереж, якими оперує «Укренерго», близько 20 тисяч кілометрів. Враховуючи термін експлуатації – очевидно, що кожного року ми маємо оновлювати близько 500 кілометрів повітряних ліній, аби принаймні зберігати стан мереж на поточному рівні. Тому ми вже починаємо діалог з нашими партнерами щодо відновлення проектів розвитку та модернізації, підстанційного активу зокрема», – зазначив Олег Павленко.
⚡️ЕНЕРГЕТИЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ на 1️⃣8️⃣ жовтня: через ворожі обстріли без електроенергії залишаються понад 8 тисяч споживачів у трьох областях📍ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ💥Внаслідок бойових дій за минулу добу знеструмлено 14,6 тисячі абонентів. Енергетики відновили електропостачання для 8,7 тисячі абонентів. На ранок без світла залишається 181 населений пункт –  98,6 тисячі абонентів.📍ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ💥Всього через бойові дії без напруги 3,7 тисячі споживачів у 51 населеному пункті.📍СУМСЬКА ОБЛАСТЬ 🔌Через технологічні порушення знеструмлено 202 абоненти у 3 населених пунктах. Всього без електропостачання 100 населених пунктів - 9,5 тисячі абонентів.📍ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ💥На ранок через бойові дії без напруги 43,9 тисячі споживачів у 99 населених пунктах. 📍ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ 💥Всього внаслідок бойових дій у м. Херсон без електропостачання 3347 споживачів.В області без світла понад 25 тисяч споживачів у 45 населених пунктах. 📍ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ💥Через бойові дії залишаються знеструмленими 26 населених пунктів - 1,8 тисячі абонентів. 👥 FACEBOOK🎞 YouTube🌐 MinEnergy
​​Часто ми закликаємо перенести користування потужними електроприладами «на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій». Чому це важливо, і як сонце зараз впливає на генерацію та споживання електроенергії в Україні?Частка СЕС у загальному енергобалансі України за останні роки суттєво зросла з двох причин: 1 – частки інших видів генерації знизились через наслідки російських обстрілів; 2 – загальна потужність встановлених сонячних панелей (промислових і побутових) збільшилась. Реагуючи на російський енергетичний терор, значна кількість домогосподарств і бізнесу встановили у себе сонячні панелі. Тому, за однакової температури, у сонячний день споживання зараз відчутно нижче, ніж у хмарний – власники «дахових СЕС» самі забезпечують власні потреби. Окрім споживання, погода суттєво впливає і на генерацію. І тут факторів – кілька: 🔹 Температура. Не всі про це знають, але навіть у ясний літній день коефіцієнт корисної дії сонячних панелей відчутно нижчий від номіналу, якщо температура повітря при цьому – висока. Втрати генерації СЕС через спеку складають близько 5%.🔹 Хмарність. Чим похмуріший день – тим менше променів досягає поверхні сонячних панелей. Ефективність роботи СЕС у ясну і хмарну погоду може відрізнятись у кілька разів. З цієї ж причини, та через різну тривалість світлового дня, є кількаразова різниця й у продуктивності СЕС влітку та взимку. Нагадуємо, що українська енергосистема все ще оговтується від наслідків масованих російських атак, а на пошкоджених теплових і гідроелектростанціях тривають ремонти. Подальше зниження температури повітря прогнозовано підвищить рівень споживання електроенергії. Тому заклик до користування потужними електроприладами у період найбільш ефективної роботи СЕС (з 10:00 до 16:00) – і далі залишається актуальним.🔹 Facebook 🔹 YouTube 🔹 Instagram 🔹 Linkedin
​​У рамках підготовки до зими – «Укренерго» накопичило трикратний, порівняно з нормативним, запас ремонтного обладнання. Про це під час форуму «Енергія бізнесу 2024», організованому Forbes Ukraine, розповів т.в.о. голови правління компанії Олексій Брехт. «Ми маємо повний спектр відповідного силового електротехнічного обладнання, маємо резервний аварійний парк трансформаторів. Ми, напевно, в цю зиму готові, як ніколи, до всіх можливих сценаріїв – так, щоб належним чином на них реагувати», – зазначив Олексій Брехт. Також т.в.о. голови правління «Укренерго» розповів, як накопичений співробітниками компанії досвід – в рази прискорив терміни відновлення пошкодженого устаткування. «Під час останньої масованої ракетної атаки були удари по чотирьох наших підстанціях 750 кВ. І ми відновили їхню роботу в повному обсязі за 13 днів. Це завдяки тому, що ми маємо парк обладнання, фахову команду людей, які готові прийти і почати виконувати цю роботу. І у нас є все необхідне майже на об’єкті, який має відновлюватись – від цього дуже сильно залежить, скільки часу знадобиться. Ми навчились за три тижні встановлювати автотрансформатор, перевозячи його з іншого регіону. За три тижні, повірте, цього ніхто ніколи в житті не робив. Ми встановлюємо рекорди, на які зараз можуть рівнятися наші колеги», – сказав Олексій Брехт.
💡Енергетики роблять усе можливе для збалансування енергетичної системи – відновлювальні роботи на пошкоджених росією об’єктах генерації і розподілу енергії ведуться цілодобовоГромадяни можуть допомогти енергетикам ощадливим споживанням електроенергії. 📍Важливо:🔹відмовитись від використання бойлера, якщо у квартирі наявне централізоване гаряче водопостачання;🔹мінімізувати використання електричних радіаторів, конвекторів та «теплої підлоги»;🔹мінімізувати використання електрочайника та мікрохвильової печі за наявності газової плити. Якщо плита електрична – обирати режими мінімальної потужності, особливо в години пікових навантажень. Індукційна плита споживає менше електроенергії завдяки швидкому нагріванню та принципу роботи, ніж звичайна інфрачервона;🔹під час купівлі нової побутової техніки (пральних машин, варильних панелей та духовок, холодильників тощо) обов’язково звертати увагу на клас енергоефективності. Оптимальний вибір – А+-А+++. Різниця в споживанні між технікою категорії А та В може складати 20-25%, з категорією С – до 50%;🔹змінити старі лампи розжарювання на сучасні LED-лампи – у такий спосіб на освітленні можна скоротити споживання у 10 разів (10-12 Вт проти 100 Вт). Встановити акумуляторні світильники, що реагують на рух, щоб пересуватись по квартирі в темну пору, не вмикаючи загальне освітлення;🔹вимикати з розеток усі зарядні пристрої, подовжувачі;🔹підключити послугу двотарифного обліку електроенергії. Завантажувати прання, ставити гаджети та акумулюючі пристрої на підзарядку краще під час дії нічного тарифу. Це зменшить навантаження на мережу в пікові години споживання та дозволить зекономити.❗️Закликаємо громадян користуватися державними цільовими кредитними програми. За їх допомогою, зокрема можна придбати сонячні панелі з накопичувачами для власної оселі. Всю необхідну інформацію можна отримати за номером 15-49 – урядова лінія “СТРУМ”.
💡Уряд України та Міністерство енергетики України суттєво спростили дозвільні процедури для розбудови розподіленої генерації та створили фінансові стимули для бізнесу і громадян 🔶 Діють фінансові інструменти для підтримки громадян і бізнесу в придбанні енергетичного обладнання:▪️Уряд запровадив програму фінансової підтримки для домогосподарств як то 0% кредит для фізосіб для придбання енергообладнання;▪️розширив програму «Доступні кредити 5-7-9%» на придбання енергетичного устаткування для ОСББ, житлових кооперативів, бізнесу, встановив спеціальні умови для державних та комунальних підприємств;▪️кредитна програма для ОСББ та ЖБК може застосовуватись у комплексі із програмою «ГрінДІМ».🔶 Суттєво спрощено умови реалізації проєктів розподіленої генерації:▪️Розроблено процедури щодо спрощення приєднання джерел розподіленої генерації до електричних, теплових та газових мереж, унормовано умови розміщення, будівництва та введення в експлуатацію генеруючих установок.▪️Напрацьовано рішення щодо зняття мита та податку на додану вартість на обладнання відновлюваної енергетики, спрощено процедури закупівель невеликих обʼєктів розподіленої генерації без проведення тендерів, полегшено процес погодження та введення в експлуатацію.🔶 Держава активно сприяє будівництву та розміщенню газопоршневих та газотурбінних установок, у тому числі – когенераційних:▪️Скорочено перелік документів для їх будівництва та розміщення. Встановлювати об’єкти генерації сьогодні можливо паралельно з підготовкою проєктної документації, а експлуатація може здійснюватися без сертифіката про прийняття в експлуатацію.🔶 Для підготовки до опалювального сезону 2024-2025 років державним і комунальним підприємствам дозволено закуповувати обладнання для генерації без проведення тендерів. Додатковим запобіжником виступає вимога щодо звітування в електронній системі Prozorro.🔶 Працює урядова телефонна лінія «СТРУМ» 15–49 з консультаційною підтримкою.🔶 В Україні запроваджено практику пілотних аукціонів із розподілу квот підтримки виробників відновлюваних джерел енергії. Здійснюється всебічне сприяння розвитку та залучення інвестицій у розбудову нових генеруючих потужностей, установок зберігання енергії та мережевої інфраструктури. 🔶 Міністерство енергетики України схвалило Дорожню карту розвитку «розумних мереж», що передбачає впровадження автоматизації та цифрових рішень на всіх рівнях енергосистеми. Ведуться перемовини з партнерами щодо інвестицій у сучасні системи накопичення енергії.